17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Telegram získal z predaja dlhopisov 1 miliardu $

Telegram získal z predaja dlhopisov 1 miliardu $

Platforma pre zasielanie správ Telegram získala z predaja dlhopisov viacerým investorom viac ako 1 miliardu $.

Aktualizované finančné prostriedky oznámil 23. marca 2021. zakladateľ platformy, Pavel Durov.

Durov prostredníctvom svojho kanála uviedol, že peniaze zhromaždili niektorí z najväčších investorov na svete. 

Dodáva, že finančné prostriedky budú použité na pomoc pri zavádzaní plánov rozšírenia aplikácie na posielanie správ.

„Toto umožní Telegramu pokračovať v globálnom raste, držať sa svojich hodnôt a zostať nezávislý. Tieto zdroje tiež podporia stratégiu speňaženia, ktorú som načrtol v decembri,” uviedol Durov.

Investori zo SAE vedú financovanie Telegramu

Financovanie Telegramu zahŕňa kombinovanú investíciu spoločností Mubadala Investment Co a Abu Dhabi Catalyst Partners vo výške 150 miliónov $. 

Telegram tiež rozširuje svoju prítomnosť v Spojených arabských emirátoch otvorením nových kancelárií v Abú Zabí.

Štátny investor Mubadala Investment uviedol, že partnerstvo medzi spoločnosťami by malo vytvoriť nové možnosti spolupráce a rozšíriť ekosystém technologických spoločností v Abú Zabí. 

V posledných rokoch rozširuje spoločnosť Mubadala svoje zameranie na technologický sektor vrátane technológie autonómneho riadenia.

Investícia prichádza po tom, čo Telegram zaznamenal nárast popularity pri 500 miliónoch aktívnych používateľov mesačne. Rast bol čiastočne spôsobený obavami o ochranu súkromia spoločnosti WhatsApp, ktorú vlastní spoločnosť Facebook.

S popularitou sa zvýšili aj náklady na údržbu služieb Telegramu.

Durov zdôraznil, že spoločnosť plánuje zostať nezávislá a plánuje generovať príjmy prostredníctvom služieb. Tými sú napr. platené prémiové funkcie a predaj reklám.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Telegram raises $1 billion through bond sales. [online]. [cit. 2021-03-24]. Dostupné na: https://finbold.com/telegram-raises-1-billion-through-bond-sales/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments