23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Miliardár Ray Dalio predpovedá možný zánik BTC, podobne ako to bolo v...

Miliardár Ray Dalio predpovedá možný zánik BTC, podobne ako to bolo v prípade zlata v roku 1934

Zakladateľ najväčšieho hedžového fondu Bridgewater Associates a autor bestselleru „Princípy: Život a práca”, Ray Dalio, oznámil o existujúcej možnosti, že vlády môžu Bitcoin postaviť mimo zákona.

V rozhovore pre Yahoo Finance porovnal Dalio potenciálny zákaz BTC s nezákonným zákazom držby zlata Federálnym rezervným systémom v USA z roku 1934.

Dalio sa postavil na scénu, keď hodnota BTC za posledné mesiace prudko vzrástla a 14. marca 2021 dosiahla historicky najvyššiu úroveň nad 61 000 $. 

Miliardár zdôrazňuje, že India už vytvára prostredie, v ktorom je nelegálne vlastniť BTC, pretože môže konkurovať hotovosti.

Dalio vo svojej pripravovanej knihe „Meniaci sa svetový poriadok” poukazuje na to, že zákaz držby zlata v USA bol spôsobený obavami z nahradenia tohto drahého kovu hotovosťou, čo môže byť potenciálny osud BTC.

„Každá krajina si cení svoj monopol na kontrolu ponuky a dopytu. Nechcú, aby iné peniaze fungovali alebo súťažili, pretože veci sa môžu vymknúť spod kontroly,” uviedol Dalio.

V prípade vládneho zákazu dopyt po BTC pravdepodobne poklesne a následne poklesne aj jeho cena. 

Dalio privítal BTC najmä kvôli tomu, že sa za posledné desaťročie ukázalo ako zásobáreň bohatstva.

„Bitcoin sa osvedčil za posledných desať rokov. Nebol hacknutý. Celkovo teda fungoval na operatívnom základe. V istom zmysle je to alternatíva skladovania bohatstva. Je to ako digitálna hotovosť. A to sú plusy,” dodal Dalio.

Jeho vyjadrenie prišlo v reakcii na oznámenie spoločnosti Tesla, že je možné kúpiť Teslu pomocou BTC.

Podľa údajov, ktoré priniesol portál Coinmarketcap.com, sa následne po tomto oznámení prudko zvýšila cena BTC na 56 804 $. 

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Billionaire Ray Dalio predicts possible bitcoin’s outlaw, similar to gold’s in 1934. [online]. [cit. 2021-03-25]. Dostupné na: https://finbold.com/billionaire-ray-dalio-predicts-possible-bitcoins-outlaw-similar-to-golds-in-1934/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments