21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Vlády sa snažia kúpiť BTC, potvrdzuje generálny riaditeľ NYDIG

Vlády sa snažia kúpiť BTC, potvrdzuje generálny riaditeľ NYDIG

Suverénne investičné fondy sa môžu čoskoro stať ďalšími významnými investormi, ktorí vstúpia na bitcoinovú scénu.

Štátne investičné fondy údajne analyzujú nákup BTC.

Podľa Roberta Gutmanna, generálneho riaditeľa spoločnosti New York Digital Investment Group, viedla spoločnosť rozhovory so štátnymi investičnými fondmi o možných investíciách do BTC.

Gutmann to oznámil počas vystúpenia na virtuálnom podcaste s investičným stratégom a zakladateľom spoločnosti Real Vision, ktorým je Raoul Pal.

Pal tiež potvrdil Gutmannovo odhalenie s tým, že singapurský štátny investičný fond Temasek bol skutočne investorom do BTC.

Odkedy začali verejné spoločnosti kótované na burze ako MicroStrategy a Tesla držať BTC vo svojich bilanciách, špekulovalo sa o tom, či by ich vlády nasledovali.

Ešte v auguste 2020, pri ohlásení prvého nákupu BTC, sa CEO MicroStrategy, Michael Saylor, dotkol dlhodobej hodnoty BTC v súvislosti s klesajúcou hodnotou hotovosti v priebehu času.

Začiatkom marca charakterizoval Russ Koesterich, manažér portfólia globálneho alokačného fondu BlackRock, status zlata ako zaistenia inflácie za prehnaný.

Bitcoin v súčasnosti klesá za posledných 24 hodín o 8 %. Je pravdepodobné, že dôjde k dislokácii cien smerom nahor, vzhľadom na výrazný pokles objemu BTC držaného na burzách. 

Napriek súčasnému poklesu cena BTC stále medziročne rastie o zhruba 78 %.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Governments are looking to buy Bitcoin, NYDIG CEO confirms. [online]. [cit. 2021-03-25]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/governments-are-looking-to-buy-bitcoin-nydig-ceo-confirms

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments