-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Ekonomika Tanzánijská centrálna banka môže po schválení prezidentom zrušiť zákaz kryptomien

Tanzánijská centrálna banka môže po schválení prezidentom zrušiť zákaz kryptomien

Banka v Tanzánii údajne pracuje na zrušení zákazu kryptomeny uprostred priaznivých komentárov o nej zo strany prezidenta krajiny.

Podľa agentúry Reuters začala Tanzánijská centrálna banka pracovať na smerniciach federálnej vlády krajiny. Tie by mohli viesť k zrušeniu zákazu kryptomien, ktoré trvá od v novembra 2019.

Prezident Hassan vyzval centrálnu banku, aby začiatkom tohto mesiaca začala skúmať Bitcoin (BTC) a ostatné digitálne aktíva.

V tom čase nariadil prezident Tanzánijskej centrálnej banke, aby držala krok s dobou, vzhľadom na rastúcu popularitu kryptomien.

Tieto priaznivé komentáre o kryptomene prichádzajú po salvádorskom zákone o Bitcoine a vlny pozitívnej mienky o BTC naprieč niekoľkými národmi v Latinskej Amerike.

V Afrike sa ale ešte musia objaviť regulačné predpisy týkajúce sa kryptomeny nad rámec zákazov centrálnych bánk. Ešte vo februári Nigérijská centrálna banka takisto zakázala finančným inštitúciám v krajine poskytovať služby krypto-burzám.

Pre Abdulmajida Nsekelu, predsedu Tanzánijskej asociácie bankárov, by tento krok mohol pomôcť diverzifikovať finančné transakcie v krajine, v ktorej v súčasnosti prevládajú platby v hotovosti.

Nsekela uviedol, že Tanzánijská centrálna banka sa musí lepšie oboznámiť s krypto-trhom.

Podľa údajov z Useful Tulips, platformy sledujúcej vzájomné obchodovanie BTC peer-to-peer po celom svete, patrí Tanzánii siedme miesto v objeme obchodovania peer-to-peer v subsaharskej Afrike. 

Nigéria stále predstavuje viac ako polovicu obchodovania s Bitcoinom v tomto regióne.

Zatiaľ čo sa na kontinente ešte nevyskytnú jednoznačné krypto-kontinentálne nariadenia, niektoré národy pracujú na digitálnych menách centrálnych bánk. Centrálne banky Nigérie aj Ghany vydali v tejto veci oznámenia v júni.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Tanzania central bank may rescind crypto ban after presidential endorsement. [online]. [cit. 2021-06-28]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/tanzania-central-bank-may-rescind-crypto-ban-after-presidential-endorsement

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments