-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Balancer sa spúšťa na Polygone kvôli zníženiu transakčných poplatkov

Balancer sa spúšťa na Polygone kvôli zníženiu transakčných poplatkov

V snahe znížiť transakčné poplatky pre svojich používateľov oznámil projekt Balancer Protocol spustenie siete nad rámec riešenia vrstvy 2 – Polygon.

Populárny projekt DeFi Balancer Protocol sa zapojil do boja proti vysokým poplatkom zavedením riešenia vrstvy 2 – Polygon. Pri prechode z Etherea Balancer tiež oznámil nové stimuly týkajúce sa tokenov, ktoré začali platiť od 28. júna.

Balancer sa pripája k Polygonu

Balancer, ktorý sľubuje, že „výrazne obráti koncept indexového fondu”, je projekt DeFi umožňujúci používateľom vyberať poplatky od obchodníkov namiesto toho aby ich vyberali od správcov portfólia. Protokol oznámil svoj najnovší vývoj v tlačovej správe zdieľanej internetovým zdrojom CryptoPotato už 1. júla.

Vo vyhlásení sa uvádza: „Balancer spúšťa podporu riešenia Polygon vrstvy 2 s cieľom znížiť transakčné poplatky.”

Fernando Martinelli, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Balancer Labs, vysvetlil, že rozhodnutie zvoliť si Polygon prišlo po dôkladnom preskúmaní všetkých dostupných možností. Rozsah ale priniesol rast projektu, predtým známeho ako MATIC, pokiaľ ide o adopciu od Aave a SushiSwap.

„Polygon sa stal jedným z preferovaných projektov vrstvy 2 pre Ethereum. Všimli sme si výrazný ťah, akým Polygon získava transakčné skúsenosti, ktoré poskytuje. Balancer chce tieto skúsenosti poskytnúť našej komunite a používateľom. Polygon zvýši schopnosť Balanceru škálovať na viac projektov vrstvy 2,” dodal.

Okrem prísľubu nižších poplatkov pre obchodníkov je cieľom partnerstva medzi nimi aj zvýšenie likvidity a „sprístupnenie DeFi pre všetkých”.

„Sme nesmierne nadšení, že môžeme uviesť Balancer na Polygone. Sme si istí, že komunita Polygon bude mať radosť z využívania Balanceru s takmer nulovými poplatkami a vynikajúcim užívateľským prostredím,” poznamenal Sandeep Naiwal, spoluzakladateľ projektu Polygon.

Spoločné stimuly

PR načrtol niekoľko rozdielov pre používateľov Balanceru, ktorí prišli už po uvedení na Polygon. Patria sem spoločné stimuly v sieti, ktoré boli schválené v nedávnom hlasovaní.

Konkrétnejšie bude projekt distribuovať 25 000 tokenov BAL týždenne od spoločnosti Balancer a 375 000 mincí MATIC týždenne od Polygonu. Okrem toho Qi Dao na každý pool prisľúbilo 30 000 Qi za týždeň dvom poolom, ktorých súčasťou budú.

Obe strany sprístupnia na Polygone niekoľko združení podobných indexu, vrátane hlbšej likvidity pre Balancer, dvoch experimentálnych indexov DeFi, Polygon Index a ekosystému Qi Dao.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Balancer Launches on Polygon to Reduce Gas Fees. [online]. [cit. 2021-07-02]. Dostupné na https://cryptopotato.com/balancer-launches-on-polygon-to-reduce-gas-fees/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments