-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Prevádzkovateľ prvej čínskej bitcoinovej burzy údajne opúšťa kryptomenu

Prevádzkovateľ prvej čínskej bitcoinovej burzy údajne opúšťa kryptomenu

BTCChina, prevádzkovateľ najstaršej čínskej bitcoinovej burzy BTC, podľa niektorých správ už v krypto-obchode nie je.

„Spoločnosť predala svoj podiel v singapurskej burze bitcoinov ZG.com neidentifikovanej nadácii v Dubaji,” uviedla nedávno čínska tlačová agentúra The 21st Century Business Herald.

Podľa správy je ZG.com úplne nezávislým krypto-burzovým obchodom s registráciami v Spojených štátoch, Singapure, Estónsku, na Seychelách a v ďalších krajinách. Spoločnosť BTCChina údajne investovala v januári 2019 na ZG.com.

Podľa správy čínskeho denníka, South China Morning Post, spoločnosť BTCChina uviedla: „Ukončujeme bitcoinový obchod v reakcii na politiku čínskej vlády.” Narážala pri tom na zásadný krok v oblasti ťažby kryptomien a súvisiacich aktivít v krajine.

Spoločnosť BTCChina, ktorú v roku 2011 založili Huang Xiaoyu a Yang Linke bola prinútená zastaviť obchodovanie s kryptomenami v októbri 2017. Urobila tak po tom, čo čínska vláda zakázala obchodovanie s kryptomenami. 

Potom predala svoje devízové ​​operácie blockchainovému investičnému fondu so sídlom v Hongkongu. Burza naďalej fungovala pod menom BTCC. Výnimkou boli iba zákazníci s čínskou IP adresou.

BTCC minulý týždeň oznámila, že nebola ovplyvnená čínskou vládou. „BTCC nie je zatiaľ ovplyvnená, pretože neposkytuje obchodovanie s kryptomenami, ale s derivátmi kryptomien,” uviedla spoločnosť.

Čínska vláda v posledných mesiacoch zasiahla proti kryptomene. Spôsobila tak zatvorenie hlavných uzlov ťažby kryptomeny v krajine vrátane provincií ako S’-čchuan, Jün-nan, Sin-ťiang, Vnútorné Mongolsko a Čching-chaj. 

Veľké čínske banky, ako napr. Agricultural Bank of China, tiež potvrdili, že čínske úrady sa usilujú zakázať akékoľvek transakcie súvisiace s kryptomenami aj na bankových účtoch v Číne.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Operator of China’s first Bitcoin exchange reportedly exits crypto. [online]. [cit. 2021-06-28]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/operator-of-china-s-first-bitcoin-exchange-reportedly-exits-crypto

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments