21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Ekonomika Svetové ekonomické fórum vydáva súbor regulačných politických nástrojov pre protokoly DeFi

Svetové ekonomické fórum vydáva súbor regulačných politických nástrojov pre protokoly DeFi

Pretože sa regulované decentralizované financovanie (reg-DeFi) stáva predmetom diskusie v krypto-priestore a aj mimo neho, Svetové ekonomické fórum (WEF) zverejnilo súbor politických nástrojov pre DeFi.

Podľa zverejnenia sa sada nástrojov snaží poskytnúť regulačným orgánom a tvorcom vládnych politík užitočné pokyny týkajúce sa predpisov DeFi.

WEF údajne uzavrel partnerstvo s projektom Blockchain and Digital Asset Project na Wharton School of University of Pennsylvania. 

Podnikatelia, právni experti a finančné regulačné orgány DeFi tiež spolupracovali s WEF na vývoji súboru nástrojov.

Medzi finančné regulačné orgány zapojené do vývoja politického rámca patria zástupcovia agentúr v USA a tiež ľudia podieľajúci sa na tvorbe európskych plánovaných predpisov o trhoch s kryptomenami (MiCA).

V rámci oznámenia WEF uviedol, že jeho sada nástrojov ponúka základ pre skúmanie kritických faktorov týkajúcich sa predpisov DeFi. 

Práca Európskej komisie na regulačnom rámci MiCA ale vyvolala značné obavy zo strany zainteresovaných strán z odvetvia. Ešte v marci Medzinárodná asociácia pre dôveryhodné blockchainové aplikácie (INATBA) tvrdila, že niektoré ustanovenia navrhovaných predpisov by znevýhodnili začínajúce spoločnosti v porovnaní so staršími zavedenými finančnými spoločnosťami. 

Ako už uviedla spoluzakladateľka spoločnosti MakerDAO, Rune Christensen, pre interakciu DeFi s aktívami v reálnom svete je nevyhnutná regulačná jasnosť. Tieto nariadenia sa pravdepodobne budú týkať ochrany investorov a budú sa zameriavať proti praniu špinavých peňazí.

Sheila Warren zástupkyňa vedúceho Strediska WEF pre štvrtú priemyselnú revolúciu uvádza:

„Sme nadšení, že decentralizácia je pre ekosystém DeFi kriticky dôležitá. S týmto aspektom sú spojené najvzrušujúcejšie príležitosti v ekosystéme DeFi, najmä pokiaľ ide o správu a riadenie.”

V čase písania tohto článku údaje z DappRadaru ukazujú upravenú celkovú hodnotu uzamknutú na trhu DeFi na viac ako 67 miliárd USD. 

DeFi, ktorá bola v minulosti výhradným trhovým priestorom v sieti Ethereum, zasahuje ďalšie reťazce, vrátane Binance Smart Chain.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. World Economic Forum releases policy toolkit for DeFi regulations. [online]. [cit. 2021-06-09]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/world-economic-forum-releases-policy-toolkit-for-defi-regulations

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments