27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny MicroStrategy vypredáva nepotrebné dlhopisy vo výške 500 miliónov dolárov, dôvodom je nákup...

MicroStrategy vypredáva nepotrebné dlhopisy vo výške 500 miliónov dolárov, dôvodom je nákup ďalších Bitcoinov

Na rozdiel od Tesly, nezmenila spoločnosť MicroStrategy svoj postoj k Bitcoinu. Prostredníctvom predaja podnikových dlhopisov sa usiluje o ďalšie nákupy.

Spoločnosť podnikajúca v oblasti spravodajských a analytických informácií oznámila tento krok 8. júna. Následne tieto informácie o niekoľko hodín neskôr na Twitteri potvrdil aj jej generálny riaditeľ, Michael Saylor. Dlhopisy sa budú predávať v súkromnej ponuke kvalifikovaným inštitucionálnym kupujúcim. Očakáva sa, že ponuka sa uzavrie 14. júna 2021.

Spoločnosť oznámila cenu 500 miliónov dolárov s výnosom 6,125 % z predaja cenných papierov typu Senior Secured Notes s cieľom získať ďalší Bitcoin. Podľa agentúry Bloomberg dostala firma objednávky približne v hodnote 1,6 miliárd dolárov vrátane úrokov z veľkého počtu zaisťovacích fondov.

MicroStrategy už predala konvertibilné dlhopisy v hodnote približne 1 miliardy dolárov v rámci svojej misie na získanie viac BTC. Toto je ale vôbec prvý predaj podnikových dlhopisov s výnosmi vyčlenenými na takéto nákupy. Saylor pokračuje vo svojej snahe vytvoriť novú oficiálnu firemnú stratégiu.

Stále bullish

Nekvalitné dlhopisy alebo dlhopisy s vysokým výnosom sú tie, ktoré predstavujú vyššie riziko ako väčšina dlhopisov vydaných spoločnosťami a vládami. Dlhopis je dlh alebo investícia prisľubujúca vyplácanie úrokov investorom spolu s návratnosťou investovanej istiny výmenou za nákup dlhopisu.

Spoločnosť MicroStrategy pôvodne plánovala vydať dlh vo výške 400 miliónov dolárov a už v pondelok, keď bola dohoda uvedená na trh, bol zaznamenaný vysoký dopyt, takže zabezpečené dlhopisy predala s výnosom 6,125 %.

„Zmenky a súvisiace záruky budú zabezpečené, na senior secured basis s existujúcou aj budúcou „senior” zadlženosťou MicroStrategy so záložným nárokom v podstate na celom majetku spoločnosti MicroStrategy a ručiteľov, vrátane BTC alebo iných digitálnych aktív získaných počas alebo po ukončení ponuky.”

Agentúra Bloomberg uviedla, že spoločnosť nazhromaždila do polovice mája 92 079 BTC, ktoré podľa nej boli získané za zhruba 2,25 miliardy dolárov, v priemere okolo 24 450 dolárov za Bitcoin. MicroStrategy uviedla, že tento investičný balík bude mať v rukách novovzniknutá dcérska spoločnosť MacroStrategy LLC.

Podľa spoločnosti BitcoinTreasuries je spoločnosť najvyšším korporátnym držiteľom Bitcoinu a táto investícia má v súčasnosti hodnotu 3 miliárd dolárov po dosiahnutí 33 % zisku oproti súčasným cenám.

Vysoké riziko, vysoká odmena

Existuje obava, že predaj podnikových dlhopisov na nákup Bitcoinu je podobný hazardu. To je ale do veľkej miery spôsobené povahou vysokorizikových investícií, medzi ktoré sa kryptomeny zaradzujú.

V čase tlače sa Bitcoin obchodoval za rovnakú cenu ako včera o tomto čase, 32 870 dolárov. Aktívum od začiatku týždňa pokleslo o 10 % kvôli zvýšeným regulačným obavám v USA.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. MicroStrategy Boosts $500M Junk-bond Sale to Buy More Bitcoin. [online]. [cit. 2021-06-10]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/microstrategy-boosts-500m-junk-bond-sale-to-buy-more-bitcoin/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments