21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Švajčiarsky startup spúšťa pilotný podnik na obchodovanie s obilím

Švajčiarsky startup spúšťa pilotný podnik na obchodovanie s obilím

Švajčiarsky poľnohospodársky podnik spustil pilotné použitie NFT na zníženie nákladov na obchodovanie s obilím. 

V systéme implementovanom švajčiarskou spoločnosťou Cerealia SA sú tokeny údajne podporené 30 000 tonami mexickej bielej kukurice.

Hoci platforma Cerealia zatiaľ umožňuje iba obojsmerné obchody, pripravovaný dodatok umožní tretím stranám obchodovať a špekulovať s obilninami pomocou tokenu. 

Digitálny systém prirodzene znižuje náklady obchodníkov s obilím pri uskutočňovaní obchodov ako sú poplatky za skladovanie a zároveň znižuje bremeno papierovania.

Tokeny údajne použila mexická firma Mercanta. To predstavovalo obilie, ktoré skladovala v miestnom sklade. 

Ostatní držitelia obilia a obchodné domy môžu vydávať svoje vlastné verzie tokenov. Tie potom môžu obchodovať na platforme Cerealia a zároveň pôsobiť ako značka skutočného držaného obilia.

Prevádzkový riaditeľ spoločnosti Cerealia, Filipe Pohlmann Gonzaga, uviedol, že tokenizovaný systém by mohol otvoriť digitálne obchodovanie s obilím ako banky, hedžové fondy a ďalších investorov. To všetko bez toho, aby museli obilie fyzicky doručovať.

Spoločnosť Cerealia údajne prilákala od BNN Bloomberg záujem o nákup asi 6 miliónov ton obilia od svojho uvedenia na trh v novembri 2020. 

Spoločnosť je prítomná v takmer 30 rôznych krajinách, vrátane Brazílie, Egypta a Ukrajiny. Očakáva sa, že v nasledujúcom období expanduje do Singapuru a subsaharskej Afriky.

Zdroj:

COINTELEGRPAH, 2021. Swiss startup launches tokenized grain trading pilot. [online]. [cit. 2021-03-01]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/swiss-startup-launches-tokenized-grain-trading-pilot

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments