-2.8 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Ekonomika Prichádza ďalší stimul? Prezident Biden a demokrati Senátu sa snažia získať ďalšie...

Prichádza ďalší stimul? Prezident Biden a demokrati Senátu sa snažia získať ďalšie 3 trilióny $

V nadväznosti na posledný stimulačný balík vytvára americký prezident Joe Biden ďalšie právne predpisy, ktoré môžu viesť k masívnemu balíku v hodnote 3 triliónov $ venovanému domácim potrebám a infraštruktúre. 

Nedávne diskusie s Bidenom a demokratmi Senátu sa zamerali na kampaň politickej strany „Budujte lepšie”. 

Nedávne stimulačné rozhovory vyvolali u niekoľkých ekonómov optimizmus ohľadom budúcnosti americkej ekonomiky, zatiaľ čo ministerka financií, Janet Yellen, uviedla: 

„Za ďalší stimulačný návrh zákona sa bude musieť platiť prostredníctvom vyšších daňových sadzieb.” Bidenove plány môžu upraviť dane z príjmu právnických osôb z približne 21 % na 28 %.

Demokrati Bidena a Senátu požadujú stimul na zmiernenie infraštruktúry. Ten sa odhaduje na zhruba 3 trilióny $.

Napriek tomu, že priemerní Američania majú obavy z kúpnej sily a inflácie, členovia Centrálnej banky a politici stále hľadajú spôsoby, ako vytvoriť viac finančných prostriedkov.

Správy zaznamenali, že americký prezident, Joe Biden, sa v pondelok stretol s kolegami demokratmi a diskutovali o záchrannom balíku, ktorý pomôže financovať infraštruktúru. 

Balík bude stáť okolo 3 triliónov $ a je zameraný na pomoc rodinám a obnovu infraštruktúry, ako sú nemocnice a školské programy.

Predsedníčka parlamentu, Nancy Pelosi, uviedla: „Tento balík podporí ľudí v každej časti krajiny odhliadnuc od PSČ vytvorením dobre platených pracovných miest do budúcnosti.”

Hlavný ekonóm USA zo spoločnosti S&P Global uviedol, že stimul pomôže ekonomike. 

Goldman predpovedá, že reálna spotreba v 1. Q vyskočí o 9,5 % a v Q2 o 12,5 %. 

Beth Ann Bovino, ekonómka zo spoločnosti S&P Global, si myslí, že stimulačný balíček by naštartoval ekonomiku.

Zdroj:

NEWS.BITCOIN, 2021. More Stimulus Coming? President Biden and Senate Democrats Press for Another $3 Trillion. [online]. [cit. 2021-03-31]. Dostupné na: https://news.bitcoin.com/more-stimulus-coming-president-biden-and-senate-democrats-press-for-another-3-trillion/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments