25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta IOHK úspešne dokončuje decentralizáciu výroby blokov Cardano

IOHK úspešne dokončuje decentralizáciu výroby blokov Cardano

Spoločnosť IOHK, zaoberajúca sa výskumom a vývojom blockchainu a vývojármi blockchainu Cardano, k 31. marcu úspešne decentralizovala výrobu blokov na blockchaine Cardano.

IOHK už nebude vyrábať žiadne ďalšie bloky na Cardane. Všetka zodpovednosť je teraz v rukách siete Cardano.

Toto je významný okamih celkovej decentralizácie spoločnosti Cardano, ktorá nakoniec dosiahne úplnú decentralizáciu riadenia a siete. To znamená, že komunita bude mať plne na starosti všetky aspekty rozvoja a zdravia blockchainu.

Odovzdanie blokovej výroby zo strany IOHK bolo postupným procesom, ktorý sa uskutočňoval počas posledných siedmich mesiacov. 

Toto stabilné tempo decentralizácie umožnilo tímu zabezpečiť, aby bola platforma optimalizovaná počas celého procesu. Kontrola nad produkciou blokov bola teraz úplne odovzdaná sieti Cardano s viac ako 2 000 spoločnými vkladmi.

„Od aktualizácie Shelley v júli minulého roka spolupracujeme s komunitou prevádzkovateľov združení zainteresovaných strán. Je to z dôvodu, aby sme zabezpečili, že stály prenos zodpovednosti za blokovú výrobu v Cardane je predvídateľný a plynulý. Toto je kľúčový míľnik vo vývoji spoločnosti Cardano, pretože je prvou súčasťou odovzdania kontroly komunite. Tento proces bude pokračovať po zvyšok tohto roka. Decentralizácia sietí typu peer – to – peer je ďalšou z našich priorít, spolu s implementáciou pokročilých funkcií riadenia na odovzdanie kontroly nad blockchainom sieti Cardano,” uviedla produktová rieaditeľka spoločnosti IOHK, Aparna Jue.

Ako IOHK definuje decentralizáciu

Decentralizácia je jadrom filozofie spoločnosti IOHK. Pokiaľ ide o úplnú decentralizáciu, IOHK to definuje ako požiadavku troch odlišných prvkov: výroba blokov, riadenie a sieť.

IOHK teraz dosiahla decentralizáciu výroby blokov. Na správu návrhov na aktualizáciu a vylepšenie je potrebná správa takým spôsobom, ktorý si vyžaduje spravodlivé a inkluzívne hlasovanie používateľov. Sieť musí byť decentralizovaná rovnako vo fyzickej infraštruktúre, ako aj v protokoloch. Až keď sa podarí dosiahnuť všetky tri prvky, môže sa blockchain nazvať plne decentralizovaným.

IOHK ako prvá predstavila a popísala energeticky efektívnu blockchainovú architektúru Proof-of-Stake (PoS). Výskumný príspevok o PoS systéme IOHK, Ouroboros, predložila na medzinárodnej krypto-konferencii dňa 21. augusta 2017. 

Systém Stake umožňuje napájanie celej globálnej blockchainovej siete energetickým ekvivalentom iba jedného rodinného domu.

Zdroj:

CRYPTONINJAS, 2021. IOHK successfully completes decentralization of Cardano block production. [online]. [cit. 2021-03-01]. Dostupné na: https://www.cryptoninjas.net/2021/04/01/iohk-successfully-completes-decentralization-of-cardano-block-production/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments