21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Súdne dokumenty odhaľujú, že Fortnite v rokoch 2018 až 2019 vyniesol viac...

Súdne dokumenty odhaľujú, že Fortnite v rokoch 2018 až 2019 vyniesol viac ako 9 miliárd USD

Obľúbená videohra Fortnite bola/je veľmi populárna. To ste už zrejme vedeli.

Toto vyhlásenie ale teraz podporuje aj obrovská desaťmiestna číslica. 

Pokiaľ ide o praktiky App Store tejto spoločnosti vedúce k procesu, ktorý sa začal v pondelok v Kalifornii, je dôležité poznamenať nasledovné: Podľa dokumentu, sme sa dozvedeli, že Fortnite v roku 2018 vygeneroval 5 miliárd USD len rok po svojom vydaní. Pre informáciu, vyšiel v lete 2017. 

V roku 2019 nasledovalo zvýšenie o ďalšie 4 miliardy USD. Celkovo za toto dvojročné obdobie zarobil viac ako 9 miliárd USD.

Za zmienku určite stojí, že tieto čísla neodrážajú celkový čistý finančný zisk titulu. Za tie dva roky spoločnosť Epic vyniesla zisky vo výške 5,5 miliárd USD. 

Fortnite bol teraz zjavne veľkým zárobkom spoločnosti Epic, ale táto spoločnosť mala aj niektoré ďalšie hry či technológie, ktorým sa celkovo dobre darilo. 

Napríklad Rocket League, ktorú spoločnosť Epic získala v roku 2019, vygenerovala za rovnaké dvojročné obdobie 108 miliónov USD.

Nástroj spoločnosti Epic, ktorý používajú ďalší vývojári a tiež televízny a filmový priemysel, priniesol spoločnosti v rokoch 2018-1919 221 miliónov USD. 

Rovnako aj obchod Epic Games Store, ktorý vyšiel až v roku 2018, priniesol 235 miliónov USD.

Pokiaľ ide o súdny proces, ten sa začal v pondelok. 

Podľa Gamespotu potrvá od pondelka do štvrtka ďalšie tri týždne a skončí vydaním rozhodnutia sudcom. 

Bolo tiež oznámené, že prípad začal nerovným začiatkom, keď sa herná kultúra narazila na právnu kultúru. 

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Court Documents Reveal ‘Fortnite’ Made More Than $9 Billion Between 2018 and 2019. [online]. [cit. 2021-05-23]. Dostupné na: https://www.complex.com/pop-culture/fortnite-made-9-billion-in-first-two-full-years-it-was-out-2018-2019-court-documents-reveal

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments