27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Dubajské letisko víta kryptomeny s novou dohodou

Dubajské letisko víta kryptomeny s novou dohodou

Dubaj podniká ďalší krok k prijatiu kryptomien vďaka novej dohode medzi Dubajským úradom pre slobodné pásmo letísk (DAFZA) a Úradom pre cenné papiere a komodity (SCA) v Spojených arabských emirátoch.

V snahe rozšíriť krypto-priemysel v tomto regióne umožní DAFZA obchodovanie s kryptomenami podľa novej regulácie. 

Ako orgán dohľadu nad finančnými trhmi v Spojených arabských emirátoch bude SCA dohliadať na ponúkanie, vydávanie, kótovanie a obchodovanie s krypto-aktívami v slobodnej zóne. 

SCA bude tiež vybavovať všetky potrebné schválenia a licencie pre spoločnosti týkajúce sa obchodovania s kryptomenami.

Partnerstvo podpísalo úradujúca generálna riaditeľka SCA, Maryam Al Suwaid,i a pomocná generálna riaditeľka DAFZA, Amna Lootah. 

„Toto partnerstvo umožňuje spoločnosti DAFZA rozšíriť svoje obchodné licencie a obchodné aktivity v rámci slobodnej zóny,” informujú miestne médiá.

Berúc na vedomie, že partnerstvo umožní obom stranám účinnejšie prispieť k dosiahnutiu národných plánov, zdieľala Al Suwaidi ďalšie podrobnosti o dohode:

„Podmienky obsiahnuté v dohode sú určené na vytvorenie strategického partnerstva, ktoré umožňuje poskytovanie významných profesionálnych služieb a zároveň špecifikuje zodpovednosti a povinnosti oboch strán. Poskytuje tiež spoľahlivú a včasnú podporu týchto strán v súvislosti so záležitosťami, ktoré patria do rozsahu pôsobnosti tejto dohody a zdieľania najlepších postupov na príslušných trhoch.”

Amna Lootah uviedla, že rozširovaním licencií a služieb, ktoré poskytuje, bude DAFZA naďalej priťahovať zahraničných investorov.

Spojené arabské emiráty, najmä Dubaj, sú známe svojím ústretovým prístupom ku kryptomenám a blockchainu. 

Dubaj pomáha regulačným orgánom propagovať a podnecovať prijatie blockchainu.

Dubajský úrad pre finančné služby (DFSA) plánuje tento rok zaviesť reguláciu kryptomien. Agentúra DFSA v marci dokonca vyzvala na spätnú väzbu verejnosti k navrhovaným krypto-zákonom. 

Podľa výkonného riaditeľa DFSA, Briana Stirewalta, sa Dubaj snaží vyvážiť regulačný dohľad a podporovať inovácie v oblasti digitálnych aktív.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Dubai Airport Free Zone welcomes crypto assets with new SCA agreement. [online]. [cit. 2021-05-24]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/dubai-airport-free-zone-welcomes-crypto-assets-with-new-sca-agreement

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments