13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Starosta Miami: USA potrebujú z dôvodu národnej bezpečnosti ťažiť viac BTC

Starosta Miami: USA potrebujú z dôvodu národnej bezpečnosti ťažiť viac BTC

Starosta Miami, Francis Suarez, vyhlásil, že USA by z dôvodu národnej bezpečnosti mali ťažiť viac BTC, pretože 90 % aktivít sa realizuje mimo krajiny.

V rozhovore s novinárkou v oblasti kryptomien, Laurou Shin, starosta uviedol, že príbeh o zhoršovaní sa životného prostredia sa dostal do centra pozornosti s väčšou externou ťažobnou činnosťou. 

Poznamenáva, že krajiny zodpovedné za väčšinu ťažby využívajú špinavú energiu a kľúčom na zvrátenie tohto príbehu sú USA.

Podľa starostu môžu byť USA pod vedením Miami ťažobným uzlom najmä kvôli dostupnosti dostatku zdrojov.

Dodal, že z väčšej ťažby v USA by predovšetkým profitovala komunita kryptomien kvôli čistej energii, ako je neobmedzená jadrová energia.

Suarez však zostáva optimistický v tom, že environmentálne problémy vyvolané ťažbou kryptomeny budú minulosťou, pretože sa objavia nové technológie na uľahčenie ťažobných energetických potrieb.

„Myslím si, že v budúcnosti uvidíte solárne a iné druhy čistej technológie, vodík ako technológiu, ktorá poháňa ťažbu, a tiež uvidíte, že sa ťažba bude diať v rôznych formách. Budú existovať väčšie hash bloky … Takže si myslím, že vďaka technológiám to bude efektívnejšie, lacnejšie a menej náročné na energiu,” uviedol Suarez.

Suarez, je veľký zástanca BTC. Vo februári hral kľúčovú úlohu v BTC, po oznámení, že mesto bude platiť komunálnym zamestnancom a bude prijímať platby daní v BTC. 

Suarez sa pokúša prilákať technologické firmy do Miami. 

Miami pracuje na vytvorení regulačného prostredia vítajúceho krypto-burzy, ktoré by pôsobili v meste. 

Mesto ide po stopách Wyomingu a New Yorku, ktoré dosiahli pokrok v definovaní ich krypto-ekosystému.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. U.S. needs to mine more bitcoins due to national security reasons, Miami mayor says. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://finbold.com/u-s-needs-to-mine-more-bitcoins-miami-mayor-says/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments