Obavy z inflácie otvárajú masívny vstup pre vkladanie nových peňazí do BTC

0
157

Podľa najnovších správ sa obavy z inflácie zmocňujú už viac ako polovice americkej populácie. 

Pri výskume, ktorý uskutočnila spoločnosť CivicStudy, sa zistilo, že obyvatelia Spojených štátov sa pripravujú na infláciu. Tá by v blízkej budúcnosti mohla otriasť krajinou. 

V prieskume medzi viac ako 2 600 respondentmi uviedlo 77 % z nich, že ich inflácia znepokojuje. 

Po vzore trhu z minulého roku to znamená, že existuje väčší priestor na to, aby BTC zvýšili svoju hodnotu, pretože sa očakáva nárast nákupného tlaku.

Bitcoin by tak mohol privítať ďalšiu skupinu nováčikov, tentokrát z americkej demografickej triedy pracujúcich. 

Spomedzi všetkých respondentov vyjadrila generácia Z extrémne obavy z bojujúcej ekonomiky. Generácia X vo veku od 35 do 54 rokov sa medzitým vyjadrila, že sa najviac obávala dopadov inflácie.

Aj keď sú obavy prevažne politické, najviac postihnutí budú pracovníci, ktorí od začiatku pandémie museli pracovať menej hodín a ich mzda sa výrazne znížila.

„Prirodzene, že ľudia, ktorým sa v dôsledku pandémie znížil počet hodín alebo platy sú najcitlivejší na myšlienku inflácie a na to, čo to znamená pre všeobecné životné náklady,“ uvádza sa v správe z výskumu.

Príchod inflácie by týmto skupinám mohol spôsobiť väčšie škody, a to aj napriek neefektívnym životným podmienkam, ktorým boli nútení prispôsobiť sa.

Podľa nezávislého prieskumu uskutočneného spoločnosťou Mizuho Securities veľa amerických obyvateľov malo v úmysle investovať významnú časť stimulačnej platby – 1 400 $ do BTC alebo akcií.

Dan Dovel zo spoločnosti Mizuho neskôr poznamenal:

„Bitcoin je preferovanou investičnou voľbou medzi príjemcami stimulačných šekov. Takmer 60 %, čo môže znamenať prírastkové výdavky 25 miliárd $ na BTC zo stimulov,“ uviedol.

Zdroj:

ZYCRYPTO, 2021. Inflation fears open massive entrance for new money to be stashed into Bitcoin. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://zycrypto.com/inflation-fears-open-massive-entrance-for-new-money-to-be-stashed-into-bitcoin/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here