20.9 C
Bratislava
štvrtok, 8 júna, 2023
Home Kryptomeny Stablecoiny dosahujú na krypto-burzách rekordných 10 miliárd $

Stablecoiny dosahujú na krypto-burzách rekordných 10 miliárd $

Množstvo stablecoinov držaných na burzách kryptomien dosiahlo podľa analytikov historicky najvyššie maximum.

Spoločnosť Crypto Quant uviedla, že množstvo stablecoinov alebo digitálnych mien viazaných na dolár, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú na burzách, dosiahlo historické maximum, 10 miliárd $. 

Pre krypto-trhy by to mohlo byť všeobecne bullish, keby sa ukázalo, že sú presunuté a uložené v príprave na nákup ďalších aktív.

Počas minulotýždňovej korekcie trhu poznamenal, Ki Young Ju, generálny riaditeľ spoločnosti Crypto Quant, že keď sú BTC presunuté na burzy, často to signalizuje opak, že investori a krypto-obchodníci sa pripravujú na predaj.

„V obrovskom poklese vkladajú investori BTC na burzy, aby bol pripravený na okamžitý predaj, ale nakoniec ho nepredajú.” 

K veľkému výpredaju nedošlo a veľkosť tretej korekcie BTC sa pohybovala iba okolo 16% z jeho historického maxima 60 100 $ na minimum 50 600 $ z 25. marca. 

Predchádzajúce dve opravy na súčasnom bull markete boli oveľa väčšie, 31% a 26%.

Cez víkend sa cena BTC zotavila na 56 400 $. Volatilita očakávaná po piatkovom uplynutí platnosti hlavných opcií sa nenaplnila.

Vďaka stablecoinom, by nákupná horúčka na krypto-burzách mohla poslať aktíva a trhy vo všeobecnosti o ďalší úsek vyššie.

Podľa správy o transparentnosti je Tether (USDT) v súčasnosti dominantným stablecoinom na trhu s obežnou zásobou $40 miliárd. 

Od začiatku roku 2021 sa množstvo USDT v obehu zdvojnásobilo.

Druhým najväčším stablecoinom je USDC spoločnosti Circle, ktorá má zásobu 11 miliárd $, zatiaľ čo Binance Dollar je tretí najväčší s 3,5 miliardami $. 

Aktuálne dianie na kryptotrhu

Cena BTC sa za posledných 24 hodín stiahla a aktuálne sa obchoduje za 55 375 $. 

Ethereum ustúpilo o podobnú sumu a momentálne sa obchoduje na úrovni okolo 1 700 $.

Token THETA siete Theta Network za posledných sedem dní načerpal viac ako 40 %. 

Litecoin má tiež dobrý začiatok týždňa s 5 % nárastom za deň.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Stablecoins on exchanges top a record $10B, signaling the next crypto market pump. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://finbold.com/stablecoins-on-exchanges-top-a-record-10-billion/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments