-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Stane sa Paraguaj druhou krajinou, ktorá po Salvádore prijme Bitcoin ako zákonné...

Stane sa Paraguaj druhou krajinou, ktorá po Salvádore prijme Bitcoin ako zákonné platidlo?

Po orientačnom hlasovaní Salvádoru o prijatí Bitcoinu ako oficiálnej meny začiatkom tohto mesiaca zrejme padne ďalšie domino v Latinskej Amerike.

Stredoamerická krajina sa zapísala do histórie, keď 8. júna hlasovala o zavedení Bitcoinu ako zákonného platidla. Toto rozhodnutie ocenili politici v mnohých latinskoamerických krajinách vrátane Panamy, Argentíny a Brazílie.

Zákonodarca Carlos Rejala teraz vedie návrh na implementáciu právnych predpisov. Dôvodom je to, aby sa z Paraguaja stala druhá krajina, ktorá tak urobí.

Vo štvrtok na Twitteri oznámil, že na júlovom národnom kongrese krajiny predloží návrh zákona. Ten bude pravdepodobne zrkadlom nového salvádorského zákona o kryptomene.

Okrem zavedenia opatrení, vďaka ktorým sa Paraguaj stane centrom zahraničných krypto-investorov sa návrh legislatívy, ktorá bude podľa Rejalu zverejnená 14. júla, bude tiež usilovať o zavedenie Bitcoinu ako zákonného platidla.

Dňa 7. júna Rejala načrtol svoju víziu používania Bitcoinu v Paraguaji. Uviedol, že pracuje s „paraguajskou krypto-komunitou, aby sa Paraguaj stal centrom pre krypto-investorov sveta a následne sa zaradil medzi krajiny využívajúce digitálne technológie”.

V ten istý deň Juanjo Benitez Rickmann, generálny riaditeľ krypto-burzy Bitcoin.com.py na Twitteri potvrdil spoluprácu s kongresmanom na zavedení projektu. „Pracujeme na zavedení projektu v Kongrese, aby sa Paraguaj stal pre svetových krypto-investorov krajinou vhodnou pre kryptomeny, využitím obnoviteľnej a lacnej energie poskytovanej hydroelektrikou,” informoval.

Je isté, že rýchlosť, s akou sa v Paraguaji pripravuje, diskutuje a prijíma zákon bude pomalšia ako v Salvádore.

Salvádorský prezident, Nayib Bukele, predstavil a prijal právne predpisy, ktoré uznávajú Bitcoin ako oficiálnu menu popri americkom dolári. Stalo sa tak len tri dni po oznámení jeho zámeru 5. júna na konferencii Bitcoin 2021 v Miami.

Bude trvať viac ako mesiac, kým Rejala odhalí svoj návrh zákona paraguajským poslancom.

Používanie Bitcoinu a iných altcoinov v krajine ale prudko stúpa. Rovnako ako vo veľkej časti Latinskej Ameriky napomáha tomu aj nedávny príliv spoločností. Tie oznamujú akceptovanie kryptomeny ako platobnej metódy.

Minulý týždeň spoločnosť GrupoCinco, veľká holdingová spoločnosť so sídlom v Paraguaji oznámila, že 24 z jej firiem začne od júla prijímať ako možnosti platby kryptomeny vrátane Bitcoinu a Etherea.

V piatok Rejala v rozhovore pre denník La Nación uviedol, že je „hrdý” na to, že toľko paraguajských spoločností dnes prijíma kryptomeny.

„Sme hrdí na to, že odkedy sme oznámili o práci na návrhu zákona, ktorý legalizuje použitie digitálnych aktív ako zákonného platidla v Paraguaji pre akýkoľvek typ obchodných transakcií, rôzne paraguajské spoločnosti sa už pripojili a urobili krok vpred v novej ére transakcií,” uviedol.

Zdroj:

EURONEWS, 2021. Is Paraguay set to become the second country to make Bitcoin legal tender after El Salvador? [online]. [cit. 2021-06-28]. Dostupné na: https://www.euronews.com/next/2021/06/22/is-paraguay-set-to-become-the-second-country-to-make-bitcoin-legal-tender-after-el-salvado

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments