21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Likvidácia ceny BTC o 1,6 miliardy $ nespôsobila žiadne problémy

Likvidácia ceny BTC o 1,6 miliardy $ nespôsobila žiadne problémy

Náhly pokles ceny Bitcoinu (BTC) o 11 500 $ zlikvidoval futures contracts v hodnote viac ako 1,64 miliárd $. Toto obrovské číslo predstavuje 8,5% z celkového otvoreného úroku 19,5 miliárd $, ktorý zhodou okolností práve dosiahol svoje historické maximum.

Aj keď ide o významné čísla, sú pomerne nižšie ako likvidácia futures na 1 miliardu $ z 26. novembra 2020. V tom čase bola 16% korekcia, ktorá nasledovala po testovaní ceny BTC na minimálnej hodnote 16 300 dolárov, znížila otvorený úrok o 17%.

Vo svetle dnešného veľkého pohybu cien zostávajú pozitívne očakávania investorov týkajúce sa ceny BTC nedotknuté, pretože tak ako miera financovania futures kontraktov aj 25% skok opcií delta nie je znepokojujúci.

ZDROJ: https://cointelegraph.com/news/3-bitcoin-price-metrics-show-bulls-were-not-fazed-by-today-s-1-6b-liquidation

Ako ukazuje graf vyššie, negatívne výkyvy cien a zníženie otvoreného záujmu o futures na BTC, nemajú vplyv na jeho dlhodobý rast. Medzi 19. a 23. januárom sa indikátor znížil o 20%, ale zotavenie na úroveň 13 miliárd $ trvalo iba dva týždne.

Meraním futures contracts na súčasných spotových úrovniach možno odvodiť, či sa profesionálni obchodníci prikláňajú viac k „bull” alebo „bear marketu”. Trhy zvyčajne vykazujú mierne pozitívnu anualizovanú hodnotu, čo je situácia známa ako „contango”.

Pozitívny tok správ o Bitcoine a rastúci záujem inštitucionálnych investorov o BTC sa pravdepodobne ešte zosilnia.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. 3 Bitcoin price metrics show bulls were not fazed by today’s $1.6B liquidation. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/3-bitcoin-price-metrics-show-bulls-were-not-fazed-by-today-s-1-6b-liquidation

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments