24.6 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Spolupráca medzi spoločnosťami Yeezy a Gap sa údajne pohybuje na hodnote takmer...

Spolupráca medzi spoločnosťami Yeezy a Gap sa údajne pohybuje na hodnote takmer 1 miliardy $

Podľa najnovších údajov by spolupráca medzi spoločnosťami Yeezy a Gap, ktorá by sa mala dostať do obchodov koncom tohto roka, mohla mať hodnotu až 970 miliónov $.

Podľa odhadov spoločnosti UBS Group má spoločnosť Yeezy, ktorej zakladateľom je Kanye West, v súčasnosti hodnotu 3,2 až 4,7 miliárd $.

Podľa správy disponuje tiež Yeezy 122 miliónmi $ v hotovosti a v akciách. Za svoj hudobný katalóg získal 110 miliónov $. Za ďalšie aktíva vrátane značky SKIMS od Kim Kardashian dostal 1,7 miliardu $.

Ak sú tieto čísla správne, znamenalo by to, že celkové obchodné aktivity spoločnosti Yeezy majú odhadovanú hodnotu 5,1 až 6,6 miliárd $. 

V roku 2020 Forbes uviedol, že Kanye disponoval vďaka svojej ríši Yeezy odhadovanou hodnotou 1,3 miliárd $. Ten proti tomuto číslu namietal. Podľa neho disponoval hodnotou viac ako 3 miliardy $. 

Neskôr v tom roku, počas epizódy Nicka Cannona – Cannon’s Class, Kanye tvrdil, že jeho čisté imanie predstavovalo po dohode so značkou Gap 5 miliárd $.  

Napriek partnerstvu so spoločnosťou Adidas disponuje Kanye úplným vlastníctvom a kontrolou. Minulý rok podpísal 10-ročnú dohodu o navrhovaní a predaji odevov pod značkou Yeezy Gap. Dohoda však nezahŕňa obuv. 

Súčasné partnerstvo spoločnosti Yeezy so spoločnosťou Adidas potrvá do roku 2026.

Posledné čísla ukazujú, že spoločnosť Gap očakáva, že spolupráca Yeezy Gap prinesie v roku 2022 tržby vo výške 150 miliónov $. Začiatok je naplánovaný na tento júl. 

Gap je presvedčený, že spolupráca sa do ôsmich rokov stane miliardovou značkou. Do roku 2023 by mohla priniesť 1 miliardu $.

Kanye predvádzal kúsky zo spolupráce už v júli minulého roka. Keď sa tento rok dostane na pulty obchodov, očakáva sa, že spoločnosť Yeezy Gap ponúkne značkové oblečenie pre mužov, ženy a deti. 

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Kanye West’s Yeezy and Gap Deal Reportedly Valued at Nearly $1. [online]. [cit. 2021-03-17]. Dostupné na: https://www.complex.com/style/kanye-west-yeezy-gap-deal

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments