Spoločnosti „zdvojnásobili výdavky na ochranu súkromia“ v dôsledku nárastu home office

0
156

Štúdia uskutočnená technologickým gigantom Cisco zistila zaujímavú vec. Organizácie počas pandémie COVID-19 zdvojnásobili svoje výdavky na ochranu súkromia v online prostredí.

Regulačné orgány v oblasti komunikácie v celej Európe zistili nasledovné. Občania a spoločnosti trávia v súčasnej dobe rekordne veľa času online. V súvislosti s tým narastajú obavy spotrebiteľov ohľadom ochrany osobných údajov.

Vo svojej referenčnej správe o ochrane údajov z roku 2021 spoločnosť Cisco zistila, že 93% organizácií sa počas pandémie obrátilo na svoje špecializované tímy pre ochranu súkromia. To viedlo k zdvojnásobeniu rozpočtov na ochranu súkromia v roku 2020, v priemere na 2,4 milióna $ (1,98 milióna €).

V súčasnosti mnohé spoločnosti hlásia svoje rady a metriky ochrany osobných údajov a uvádzajú, že ochrana údajov je jednou z ich základných kompetencií a zodpovedností.

Tim Roberts, výkonný riaditeľ a vedúci oddelenia bezpečnosti a ochrany osobných údajov v konzultačnej spoločnosti AlixPartners uviedol, že spoločnosti musia prispôsobiť svoje zásady ochrany osobných údajov „modelu fungujúceho na diaľku.“

„Zrazu všetci pracujú na diaľku, dáta sú mimo kancelárskych priestorov a ľudia majú prístup k vysoko dôverným údajom na zariadeniach, ktoré priamo neovládajú oddelenia IT,“ uviedol.

Podniky pozitívne vnímajú právne predpisy o ochrane súkromia

Až 90% organizácií uviedlo, že ich zákazníci od nich nebudú nakupovať, ak nebudú mať jasno v postupoch a ochrane údajov.

„Tieto zistenia poskytujú silné dôkazy o tom, že záväzok k ochrane súkromia sa počas pandémie posilnil,“ uviedol Cisco v prieskume u viac ako 4 400 globálnych bezpečnostných profesionálov.

„Organizácie, ktoré majú správne vytvorené právo na ochranu súkromia, zlepšujú dôveru svojich zákazníkov a prevádzkovú efektívnosť.“

Roberts uviedol, že je „nevyhnutné“, aby podniky efektívne komunikovali so zamestnancami nové pravidlá ochrany osobných údajov. To platí pri zvyšovaní povedomia o ochrane súkromia online a pri zvyšovaní hrozby digitálnych podvodov.

Európska komisia uviedla svoj cieľ zlepšiť transparentnosť algoritmov online reklamy prostredníctvom zákona o digitálnych službách.

Zdroj: 

EURONEWS, 2021. Firms ‚double spending on online privacy‘ amid surge in home working. [cit. 2021-02-13]. [online]. Dostupné na: https://www.euronews.com/2021/02/02/firms-double-spending-on-online-privacy-amid-surge-in-home-working

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here