20.9 C
Bratislava
štvrtok, 8 júna, 2023
Home Správy zo sveta Kiná teraz prenajímajú svoje obrazovky hráčom

Kiná teraz prenajímajú svoje obrazovky hráčom

Kórea – Keďže mnohé kiná po celej krajine sú zatvorené z dôvodu pandémie Covid-19 čo znamená, že sa môžu otvárať iba s 50% kapacitou a premieta sa oveľa menej filmov, aby nalákali divákov, prišla spoločnosť CGV s myšlienkou prenajať svoje auly hráčom s cieľom priniesť nové zdroje príjmov. 

Od spustenia novej služby začiatkom tohto roka boli posluchárne rezervované doteraz viac ako 130-krát. Zatiaľ čo sa hovorí, že väčšinu zákazníkov tvoria muži vo veku 30 až 40 rokov, zúčastnili sa ich aj páry a rodiny. Pred 18:00 si môžu až štyria ľudia prenajať obrazovku na dve hodiny za približne 90 $. Vo večerných hodinách stúpne cena až na 135 dolárov. Podmienkou je mať so sebou svoje konzoly, hry a ovládače. 

Návštevníci si túto myšlienku veľmi pochvaľujú. „Kvalita zvuku je obzvlášť úžasná,” hovorí 25-ročný študent. „Zvuk výstrelov je živý, a keď niečo letelo z obrazovky priamo na mňa, dokonca som zakričal.”

Zamestnanec CGV, Seung Woo Han, prišiel s týmto nápadom potom, čo si uvedomil vzájomnú podobnosť filmov a videohier. „Keď som premýšľal, ako využiť prázdne kinosály, všimol som si, že hry sa dnes môžu pochváliť vynikajúcou grafikou a dobre štruktúrovanými príbehmi, rovnako ako filmy,” hovorí. „Oba majú rozprávačský aspekt, takže ak si niekto môže vychutnať sledovanie filmu v kine, myslel som si, že by ho bavilo hrať aj počítačové hry.”

Svetový kinematografický priemysel veľmi utrpel pandémiou Covid-19. Celosvetový predaj lístkov v roku 2020 klesol o 71% na 12,4 miliárd dolárov (8,9 miliárd libier), čo je pokles zo 42,5 miliárd dolárov v roku 2019, uvádza odborný časopis filmového priemyslu Variety.

Najväčší kinematografický reťazec v krajine, divadlá AMC, potrebovali v USA v decembri injekciu v hotovosti 917 miliónov $. Tá ich ochránila pred bankrotom. Medzitým minulý mesiac vo Veľkej Británii poprední britskí tvorcovia vyzvali vládu, aby ponúkla finančnú podporu veľkým kinematografickým reťazcom v krajine.

Zdroj:

BBC, 2021. The cinemas now hiring out their screens to gamers. [cit. 2021-02-13]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-55994767

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments