-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť Zoom zaznamenáva ďalší rast

Spoločnosť Zoom zaznamenáva ďalší rast

Šéf spoločnosti Zoom, Eric Yuan, ktorého podnikanie počas pandémie explodovalo, tvrdí, že práca z domu je aktuálny trend. Podľa neho by sa mohol aklimatizovať natrvalo.

Spoločnosť poskytujúca videokonferencie očakáva v tomto roku rast tržieb o viac ako 40% a dosiahne viac ako 3,7 miliardy $. Prognóza tlačila akcie spoločnosti na viac ako 6% v mimoburzovom obchode v New Yorku.

Investori sledovali indície o tom, ako by sa spoločnosti potenciálne mohlo dariť, keď bude očkovaných viac ľudí a sociálne dištančné obmedzenia budú zrušené.

Spoločnosť Zoom uviedla, že neočakáva pokračovanie rastu takým tempom, aké si vychutnávala minulý rok. Zatiaľ však zostáva obchod silný. Tržby spoločnosti sa za posledné tri mesiace roka 2020 zvýšili o 370% v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2019, pričom dosiahli 882,5 mil. USD.

„Štvrtý štvrťrok znamenal pre spoločnosť Zoom silný záver bezprecedentného roku,” uviedol šéf spoločnosti, Eric Yuan. „Keď sa svet vymaní z pandémie, naša práca sa tým iba začne.”

Pandémia, ktorá podnietila náhly prechod na prácu z domu pre mnohé podniky po celom svete, zmenila postavenie Zoomu na bežný program v každej domácnosti prakticky cez noc.

Spoločnosť, ktorá okrem obmedzenejšieho bezplatného používania pre širokú verejnosť účtuje firmám poplatky za softvér na vzdialené stretnutia, zaznamenala v roku 2020 nárast tržieb o 326% na 2,6 miliárd $. Zisky vyskočili z iba 21,7 mil. $ v roku 2019 na 671,5 mil. $.

Zatiaľ čo niektoré spoločnosti začali púšťať zamestnancov späť do kancelárie, mnoho ďalších sa domnieva, že časť zvýšenej flexibility zavedenej počas pandémie bude pretrvávať.

Susannah Streeter, analytička spoločnosti Hargreaves Lansdown, uviedla, že osud Zoom bude závisieť od toho, ako sa mu podarí konkurovať firmám ako Microsoft a Google, ktoré majú podobné vlastnosti.

Zdroj:

BBC, 2021. Zoom sees more growth after ‘unprecedented’ 2020. [cit. 2021-03-03]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56247489

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments