27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Microsoft obviňuje Čínu z kybernetických útokov

Microsoft obviňuje Čínu z kybernetických útokov

Spoločnosť Microsoft obvinila čínsku skupinu z počítačovej špionáže z útokov na softvér jej servera. Technologický gigant uviedol, že hackeri patrili do štátom podporovanej skupiny, ktorá bola „vysoko kvalifikovaným a sofistikovaným hercom”.

V blogovom príspevku spoločnosť Microsoft uviedla, že hackerská skupina využívala štyri predtým nezistené chyby zabezpečenia v rôznych verziách softvéru. Bezpečnostné chyby umožnili hackerom vzdialený prístup k e-mailovým schránkam.

Spoločnosť Microsoft zablokovala „nevyberavý” hack systému SolarWinds. 

Microsoft Threat Intelligence Center prisúdilo útoky s „vysokou dôverou” skupine Hafnium, ktorá bola vyhodnotená ako štátne sponzorovaná a operujúca mimo Číny.

Spoločnosť Microsoft uviedla, že program Hafnium sa zameriava na výskumníkov infekčných chorôb, právne firmy, inštitúcie vysokoškolského vzdelávania a dodávateľov obrany.

„Hoci spoločnosť Hafnium sídli v Číne, svoju činnosť vykonáva predovšetkým z prenajatých virtuálnych súkromných serverov v USA,” uviedla spoločnosť Microsoft.

Spoločnosť Microsoft ďalej uviedla, že zaznamenala interakciu Hafnia s používateľmi jeho balíka Office 365. Spoločnosť vydala softvérové ​​aktualizácie zamerané na riešenie zraniteľností jej softvéru. Microsoft uviedol, že útok nijako nesúvisí s útokom SolarWinds, ktorý zasiahol americké vládne agentúry koncom minulého roka.

Zatiaľ čo mnoho amerických technologických firiem malo búrlivé vzťahy s čínskou vládou, spoločnosť Microsoft si od roku 1992 udržiavala mier a spoluprácu.

Na rozdiel od Facebooku a Twitteru je obchodne orientovaná platforma sociálnych médií LinkedIn patriaca spoločnosti Microsoft v Číne stále dostupná. Rovnako je to tak aj s jej vyhľadávačom Bing, hoci na vyhľadávacom trhu dominuje lokálne využívaná firma, Baidu. Spoločnosť tiež prevádzkuje centrum pre výskum umelej inteligencie v Číne.

Zdroj:

BBC, 2021. Microsoft accuses China over email cyber-attacks. [cit. 2021-03-03]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56261516

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments