PayPal kupuje spoločnosť Curv Crypto Custody

0
173

PayPal naďalej prejavuje záujem o kryptomeny a v súčasnosti kupuje firmu Curv pre kryptomeny. Cenové odhady sa pohybujú v rozmedzí 200 miliónov $ až 500 miliónov $.

Akvizícia Curv je posledným zo série ťahov naznačujúcich záujem PayPalu o kryptomeny.

Gigant na spracovanie platieb umožnil nákupy kryptomien v Q4 2020, čím v novembri zvýšil limit nákupu z 10 000 $ na 15 000 $ kvôli nepredvídanému dopytu. Spoločnosť PayPal nedávno oznámila, že v roku 2021 rozšíri nákup a predaj kryptomien aj pre používateľov vo Veľkej Británii.

Kryptomena PayPalu bola trochu obmedzená. Používatelia nemali kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi. Bude zaujímavé sledovať, aký spôsob použitia ponúka spoločnosť Curv, ktorá sa stará o ukladanie digitálnych aktív.

Spoločnosť Curv v minulom roku získala 23 miliónov $, aby mohla naďalej slúžiť inštitucionálnemu dopytu po BTC. Medzi hlavnými investormi boli Coinbase Ventures a Digital Currency Group.

Spoločnosť Major DeFi Protocol Compound tiež minulý rok integrovala Curv, vďaka čomu je nová akvizícia PayPalu vážnym hráčom v kryptomene.

Správy o akvizícii sa v krypto-komunite stretli s pozitívnym prijatím. 

Je zaujímavé, že aj akcie spoločnosti PayPal sa po správach o akvizícii mierne upravili. Táto správa by však nemala byť pre väčšinu investorov žiadnym prekvapením, pretože spoločnosť PayPal sa minulý rok predtým, ako dohoda padla, pokúsila kúpiť spoločnosť BitGo.

Zdroj:

CRYPTOBRIEFING, 2021. PayPal to Buy Curv Crypto Custody Firm. [cit. 2021-03-02]. [online]. Dostupné na: https://cryptobriefing.com/paypal-buy-curv-crypto-custody-firm/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here