27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny PayPal kupuje spoločnosť Curv Crypto Custody

PayPal kupuje spoločnosť Curv Crypto Custody

PayPal naďalej prejavuje záujem o kryptomeny a v súčasnosti kupuje firmu Curv pre kryptomeny. Cenové odhady sa pohybujú v rozmedzí 200 miliónov $ až 500 miliónov $.

Akvizícia Curv je posledným zo série ťahov naznačujúcich záujem PayPalu o kryptomeny.

Gigant na spracovanie platieb umožnil nákupy kryptomien v Q4 2020, čím v novembri zvýšil limit nákupu z 10 000 $ na 15 000 $ kvôli nepredvídanému dopytu. Spoločnosť PayPal nedávno oznámila, že v roku 2021 rozšíri nákup a predaj kryptomien aj pre používateľov vo Veľkej Británii.

Kryptomena PayPalu bola trochu obmedzená. Používatelia nemali kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi. Bude zaujímavé sledovať, aký spôsob použitia ponúka spoločnosť Curv, ktorá sa stará o ukladanie digitálnych aktív.

Spoločnosť Curv v minulom roku získala 23 miliónov $, aby mohla naďalej slúžiť inštitucionálnemu dopytu po BTC. Medzi hlavnými investormi boli Coinbase Ventures a Digital Currency Group.

Spoločnosť Major DeFi Protocol Compound tiež minulý rok integrovala Curv, vďaka čomu je nová akvizícia PayPalu vážnym hráčom v kryptomene.

Správy o akvizícii sa v krypto-komunite stretli s pozitívnym prijatím. 

Je zaujímavé, že aj akcie spoločnosti PayPal sa po správach o akvizícii mierne upravili. Táto správa by však nemala byť pre väčšinu investorov žiadnym prekvapením, pretože spoločnosť PayPal sa minulý rok predtým, ako dohoda padla, pokúsila kúpiť spoločnosť BitGo.

Zdroj:

CRYPTOBRIEFING, 2021. PayPal to Buy Curv Crypto Custody Firm. [cit. 2021-03-02]. [online]. Dostupné na: https://cryptobriefing.com/paypal-buy-curv-crypto-custody-firm/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments