21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť Topps Baseball Card a MLB vydá oficiálne NFT

Spoločnosť Topps Baseball Card a MLB vydá oficiálne NFT

Sada NFT bude vydávaná popredným americkým výrobcom obchodných kariet Topps v spolupráci s Major League Baseball a MLB Players Inc.

Spoločnosť Topps, ktorá každoročne zhromažďuje baseballové karty, je teraz v obehu vo forme NFT. Odráža smerovanie spoločnosti smerom k digitálnemu prechodu a povedomiu o rastúcej a významnej príťažlivosti zberateľských predmetov založených na blockchaine.

S cieľom pomôcť preklenúť priestor medzi tradičným a digitálnym svetom zberateľov budú umelecké diela z fyzických verzií tohtoročného vydania bejzbalu Topps Series 1 nanovo predstavené. Okrem toho budú vylepšené pre oficiálne licencovanú súpravu Topps MLB NFT.

Bude možné kúpiť si širokú škálu kariet rôzneho stupňa vzácnosti od „bežných” až po „legendárne”. Rovnako budú k dispozícii aj karty v limitovanej edícii a platinové výročia. 

Spoločnosť navyše využíva pohybovú grafiku. Využíva najmä to, čo nazýva „nostalgické šablóny kariet” a „ďalšie digitálne rozmachy”. Je to preto, aby sa zvýšila príťažlivosť novej digitálnej súpravy. 

Evan Kaplan, výkonný riaditeľ MLB Players, povedal:

„Vzhľadom na to, že si zberateľské predmety užívajú výnimočný okamih s NFT a technológiou blockchain, nemôžeme vymyslieť lepší spôsob, ako si uctiť legendárnych hráčov z minulých rokov,” uviedol.

Blockchain nie je pre Topps cudzí. Už dávno preukázal svoju vôľu spojiť digitálny svet s tradičným. Popri sérii oficiálne licencovaných zbierkových predmetov Topps na blockchaine spoločnosť rozšírila svoju ponuku mobilných športových a zábavných digitálnych zbierkových aplikácií, vrátane svojej baseballovej aplikácie Topps Bunt.

V nedávnom rozhovore predseda Toppsu, Michael Eisner uviedol: „Športová a zábavná stránka spoločnosti je už z 25 % digitálna a rýchlo rastie.”

Keďže spoločnosť teraz plánuje vstúpiť na burzu, vybral blockchain a NFT predovšetkým pre ich široké odvolanie s tým, že spoločnosti Topps ponúkajú príležitosť zúčastniť sa na sekundárnom trhu.

V širšom americkom bejzbalovom svete Cointelegraph nedávno uviedol, že klub Oakland Athletics MLB v tomto roku začal prijímať bitcoiny (BTC) ako platbu za suity domácej sezóny. Chce sa držať kryptomeny získanej z predaja akýchkoľvek balíkov. 

Medzitým blockchainové športové spoločnosti, ako napr. Chiliz, tiež sledujú fanúšikovskú základňu MLB prostredníctvom tokenov športových fanúšikov.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Topps baseball card maker and MLB will issue official NFTs. [online]. [cit. 2021-04-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/topps-baseball-cards-maker-and-mlb-will-issue-official-nfts

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments