13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť Tesla ponúka vstupný bod pri 12% korekcii ceny

Spoločnosť Tesla ponúka vstupný bod pri 12% korekcii ceny

Akcie spoločnosti Tesla tento týždeň klesli na úroveň 700 $, čím zmazali väčšinu ziskov. Tie generovala počas „bull marketu” na začiatku roku 2021. 

Akcie spoločnosti Tesla v súčasnosti predstavujú ideálny scenár výberu akcií pre investorov s krátkodobou aj dlhodobou hodnotou.

Navyše majú v nadchádzajúcich dňoch značný rastový potenciál, a to z niekoľkých dôvodov, medzi ktoré patrí silný globálny výhľad na elektrické vozidlá, zlepšenie výrobného potenciálu a zvýšenie ziskov.

Čína, európsky región a USA plánujú presunúť vozidlá na zelenú energiu z fosílnych palív. Na druhej strane zarábala spoločnosť Tesla na zvyšovaní dopytu prostredníctvom prevádzkovej efektívnosti a zakladania nových výrobných zariadení.

Spoločnosť Tesla dosiahla svoj cieľ v oblasti dodávok 500 000 v roku 2020 s očakávaním, že dodávky vozidiel sa vo viacročnom horizonte zvýšia o 50%.

Spoločnosť tiež očakáva, že do konca roka 2022 dosiahne cieľ dodávok elektrických vozidiel na 1 milión.  

Analytik spoločnosti Wedbush, Dan Ives, sa domnieva, že spoločnosť Tesla splní cieľ dodávok elektrických vozidiel do roku 2022.

„Do konca roka 2021 zaznamenávame globálny nárast dopytu po elektromobiloch s našimi očakávaniami, že počet vozidiel s elektromobilom stúpne z 3% na dnešnom celkovom predaji automobilov na 10% do roku 2025. Veríme, že táto dynamika dopytu bude pre spoločnosť Tesla v nasledujúcich niekoľkých rokoch prospešná, najmä v kľúčovom čínskom regióne, o ktorom si myslíme, že by mohol predstavovať 40% jeho dodávok elektromobilov do roku 2022 pri súčasnom svižnom tempe predaja”, uviedol Dan Ives.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Tesla stock offers a good entry point on a 12% price correction. [cit. 2021-02-28]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/tesla-stock-offers-a-good-entry-point-on-a-12-price-correction/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments