Spoločnosť NBA Top Shot NFT dosiahla tržbu 230 miliónov $

0
145

Šialenstvo okolo NFT dosiahlo vysokú úroveň. Podľa údajov spoločnosti Dapper Labs dosiahla spoločnosť hodnotu tržby 230 miliónov $. 

Dapper Labs, tvorca hry CryptoKitties, pomáha Národnej basketbalovej asociácii (NBA) stať sa magnetom pre digitálne zbierkové predmety.

Podľa spoločnosti Dapper Labs tržby spoločnosti NBA Top Shot, trhu s nezmeniteľnými tokenmi alebo NFT, dosiahli tržby v hodnote viac ako 230 miliónov $. Trh NBA Top Shot je postavený na blockchaine Dapper’s Flow, ktorý umožňuje používateľom nakupovať „balíčky“ obsahujúce herné predmety. 

Nedávno sa spotlight LeBron James predal za 200 000 $ a Zion Williamson sa predával za približne rovnakú sumu.

V prípade NFT sa hodnota riadi rovnakými zákonmi ponuky a dopytu, hoci vlastníctvo je úplne digitálne. Blockchain tiež eliminuje riziko poškodenia, krádeže a podvodu.

Spoločnosť Dapper Labs sa stala jedným z lídrov na trhu NFT. Jej blockchain Flow je stále v beta verzii, aj keď spoločnosť vydala aktualizácie naznačujúce úplné spustenie mainnetu v dohľadnej budúcnosti.

Trh NFT zaznamenal v minulom roku štvornásobnú veľkosť, pretože mainstreamovú pozornosť zaujali umelecké a športové memorabílie na blockchaine. NBA Top Shot je jedným z najväčších trhov. Podľa údajov Crypto Slam sa tržby zaznamenali len za poslednú hodinu v hodnote desaťtisíce dolárov.

Okrem športu začína NFT prenikať aj do výtvarného umenia. Ako nedávno oznámila spoločnosť Cointelegraph, firma menom Async Art vedie programovateľné umelecké hnutie po zabezpečení počiatočných investícií vo výške viac ako 2 milióny $. Platforma NFT v Silicon Valley vyprodukovala počas prvého roku činnosti tržby za viac ako 1 milión $.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. NBA Top Shot leads NFT explosion with $230M in sales. [cit. 2021-03-01]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/nba-top-shot-leads-nft-explosion-with-230m-in-sales

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here