21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť Ripple bude po súdnom spore so SEC verejná

Spoločnosť Ripple bude po súdnom spore so SEC verejná

Yoshitaka Kitao, generálny riaditeľ japonského finančného gigantu SBI Group, počas výzvy na prezentáciu zisku uviedol, že spoločnosť Ripple bude verejná. Dodal, že spoluzakladateľ, Chris Larsen, chce, aby sa spoločnosť uberala týmto smerom:

Po súčasnom súdnom spore sa Ripple dostane na verejnosť.

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, Brad Garlinghouse, tvrdil, že jeho spoločnosť bude v januári 2020 „na vedúcej” strane boomu IPO v Davose:

„V nasledujúcich 12 mesiacoch uvidíte IPO v krypto / blockchainovom priestore. Nebudeme prví a ani poslední. Očakávam ale, že budeme na vedúcej strane … je to pre našu spoločnosť prirodzený vývoj.”

Zatiaľ čo akcie krypto-burzy Coinbase sa už obchodujú na burze Nasdaq, spoločnosť Ripple je momentálne zapletená do nepríjemného právneho boja so SEC.

Skupina SBI, najväčší externý akcionár spoločnosti Ripple, je dlhodobo silným zástancom XRP, ktoré sa v Japonsku považuje za kryptomenu. Jej akcionár môže získať výhodu už druhý rok po sebe.

V decembri sa spoločnosť Yoshitaka Kitao tiež domnievala, že právne podmienky spoločnosti Ripple v USA nebudú mať žiadny zásadný vplyv na jej globálne obchodné rokovania. 

Medzitým spoločnosť Ripple trvá na tom, že SEC musí predložiť svoju internú komunikáciu v nedávnom liste sudkyni magistrátu, Sarah Netburn.

O tejto záležitosti sa bude diskutovať počas ďalšej telefonickej konferencie, ktorá je naplánovaná na 30. apríla. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Ripple Will Go Public After SEC Lawsuit: SBI CEO. [online]. [cit. 2021-04-30]. Dostupné na: https://u.today/ripple-will-go-public-after-sec-lawsuit-sbi-ceo

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments