JPMorgan prináša vysvetlenie prečo Ethereum prekonáva Bitcoin

0
108

Bankový gigant z Wall Street, JPMorgan Chase, vyhlásil, že Ethereum prekonáva Bitcoin a očakáva, že tento trend bude pokračovať aj naďalej.

V poznámke pre investorov z dňa 27. apríla sa zdá, že analytici amerického bankového gigantu JPMorgan zaujali voči Ethereum pozitívny prístup.

V apríli Ethereum dosiahlo 45 % súčasnej úrovne, zatiaľ čo Bitcoin zaznamenal pokles dominancie na trhu o 50 %.

Spoločnosť JPMorgan poukázala na to, že existuje inherentný rozdiel medzi týmito dvomi aktívami, pričom BTC je uchovávateľom hodnoty a ETH je technológia a nosná kostra celej krypto-natívnej ekonomiky fungujúca oveľa viac ako prostriedok výmeny.

Podľa správy Business Insider analytici JPM uviedli:

„Teória hovorí, že ak je vlastníctvo podielu na tejto potenciálnej činnosti cennejšie, ETH by malo z dlhodobého hľadiska prekonať BTC.“

Prvý dôvod, ktorý uviedol, bol likviditný šok. Ten Bitcoin stiahol so sebou, ale Ethereum ho dokázalo prekonať. 

Druhý dôvod: Sieť Ethereum sa už dlho vyznačuje vyšším tempom transakcií na verejnom blockchaine ako Bitcoin. Podľa JPMorgan je to pravdepodobne spôsobené zvýšenou aktivitou na DeFi a iných platformách.

Stratégovia bánk dodali, že v dôsledku toho sa vyšší podiel ETH v porovnaní s BTC správa ako vysoko likvidný – podľa niektorých odhadov za posledný mesiac 11% oproti 4%.

„Na trhu s výrazne vyšším spotovým obratom je pravdepodobné, že podkladová báza dlhej expozície je menej závislá od pákového efektu vo forme futures a swapov.“

Inými slovami, Ethereum neutrpí výkyvy volatilných cien spôsobené pozíciami s nadmerným využitím, vďaka čomu dokáže prekonať Bitcoin.

Aktualizácia ceny ETH

Po včerajšom historickom maxime 2 700 USD dosiahlo Ethereum ďalší vrchol 2 800 USD.

Bitcoin medzitým v ten deň poklesol o 2 % a obchodoval na úrovni 53 730 USD, pretože nedokázal zlomiť odpor v zóne 55 000 USD.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. JPMorgan Gives 3 Reasons Why Ethereum is Outperforming Bitcoin. [online]. [cit. 2021-04-30]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/jpmorgan-gives-3-reasons-why-ethereum-is-outperforming-bitcoin/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here