-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Kryptomeny JPMorgan prináša vysvetlenie prečo Ethereum prekonáva Bitcoin

JPMorgan prináša vysvetlenie prečo Ethereum prekonáva Bitcoin

Bankový gigant z Wall Street, JPMorgan Chase, vyhlásil, že Ethereum prekonáva Bitcoin a očakáva, že tento trend bude pokračovať aj naďalej.

V poznámke pre investorov z dňa 27. apríla sa zdá, že analytici amerického bankového gigantu JPMorgan zaujali voči Ethereum pozitívny prístup.

V apríli Ethereum dosiahlo 45 % súčasnej úrovne, zatiaľ čo Bitcoin zaznamenal pokles dominancie na trhu o 50 %.

Spoločnosť JPMorgan poukázala na to, že existuje inherentný rozdiel medzi týmito dvomi aktívami, pričom BTC je uchovávateľom hodnoty a ETH je technológia a nosná kostra celej krypto-natívnej ekonomiky fungujúca oveľa viac ako prostriedok výmeny.

Podľa správy Business Insider analytici JPM uviedli:

„Teória hovorí, že ak je vlastníctvo podielu na tejto potenciálnej činnosti cennejšie, ETH by malo z dlhodobého hľadiska prekonať BTC.”

Prvý dôvod, ktorý uviedol, bol likviditný šok. Ten Bitcoin stiahol so sebou, ale Ethereum ho dokázalo prekonať. 

Druhý dôvod: Sieť Ethereum sa už dlho vyznačuje vyšším tempom transakcií na verejnom blockchaine ako Bitcoin. Podľa JPMorgan je to pravdepodobne spôsobené zvýšenou aktivitou na DeFi a iných platformách.

Stratégovia bánk dodali, že v dôsledku toho sa vyšší podiel ETH v porovnaní s BTC správa ako vysoko likvidný – podľa niektorých odhadov za posledný mesiac 11% oproti 4%.

„Na trhu s výrazne vyšším spotovým obratom je pravdepodobné, že podkladová báza dlhej expozície je menej závislá od pákového efektu vo forme futures a swapov.”

Inými slovami, Ethereum neutrpí výkyvy volatilných cien spôsobené pozíciami s nadmerným využitím, vďaka čomu dokáže prekonať Bitcoin.

Aktualizácia ceny ETH

Po včerajšom historickom maxime 2 700 USD dosiahlo Ethereum ďalší vrchol 2 800 USD.

Bitcoin medzitým v ten deň poklesol o 2 % a obchodoval na úrovni 53 730 USD, pretože nedokázal zlomiť odpor v zóne 55 000 USD.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. JPMorgan Gives 3 Reasons Why Ethereum is Outperforming Bitcoin. [online]. [cit. 2021-04-30]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/jpmorgan-gives-3-reasons-why-ethereum-is-outperforming-bitcoin/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments