Spoločnosť Lockheed Martin prijala blockchain pre správu dodávateľského reťazca vo Švajčiarsku

0
116

Americký dodávateľ leteckého a obranného priemyslu Lockheed Martin podpísal dohodu so spoločnosťou SyncFab, distribuovanou výrobnou platformou v Silicon Valley, o zjednodušení dodávateľských kapacít vo Švajčiarsku. Toto otvára dvere ďalšiemu hmatateľnému prípadu použitia technológie blockchain.

Podľa novej dohody poskytne SyncFab spoločnosti Lockheed Martin priamy prístup k platforme pre obstarávanie a dodávateľský reťazec náhradných dielov, ktorá je postavená na blockchaine spoločnosti. 

Platforma pre dodávateľov spája výrobcov originálneho vybavenia alebo výrobcov OEM s členmi Swissmem. To umožňuje výrobcom OEM spojiť sa s dodávateľmi z celého Švajčiarska.

Platforma v podstate funguje ako „sprostredkovateľ“ medzi výrobcami pôvodných výrobkov a odborníkmi na dané oblasti. 

Spoločnosť Swissmem založená v roku 1999 pôsobí v oblasti švajčiarskeho strojárskeho a elektrotechnického priemyslu. 

Jeremy Goodwin, zakladateľ a výkonný riaditeľ SyncFab, sa vyjadril k novému partnerstvu nasledovne:

„SyncFab má česť a privilégium spolupracovať so spoločnosťou Lockheed Martin na našej misii rozšíriť prístup a digitálne transformovať švajčiarske priemyselné dodávateľské reťazce v spolupráci so spoločnosťou Swissmem.“

Spoločnosť SyncFab, ktorá bola uvedená na trh v roku 2013, si v priebehu rokov zabezpečila niekoľko významných partnerstiev. 

V roku 2018 spoločnosť spolupracovala s americkým ministerstvom energetiky na dodávkach iniciatív v oblasti čistej energie a inteligentnej výroby v kalifornských mestách San Leandro, San Francisco a Oakland.

Riadenie dodávateľského reťazca je priemyslom bežne označovaným ako jeden z najväčších prípadov použitia technológie blockchain. 

Vo februári 2021 viac ako polovica spoločností pridaných do zoznamu Forbes Blockchain 50 používa na riešenie logistických problémov technológiu blockchain.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Lockheed Martin adopts blockchain for supply chain management in Switzerland. [online]. [cit. 2021-04-14]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/lockheed-martin-adopts-blockchain-for-supply-chain-management-in-switzerland

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here