23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť Lockheed Martin prijala blockchain pre správu dodávateľského reťazca vo Švajčiarsku

Spoločnosť Lockheed Martin prijala blockchain pre správu dodávateľského reťazca vo Švajčiarsku

Americký dodávateľ leteckého a obranného priemyslu Lockheed Martin podpísal dohodu so spoločnosťou SyncFab, distribuovanou výrobnou platformou v Silicon Valley, o zjednodušení dodávateľských kapacít vo Švajčiarsku. Toto otvára dvere ďalšiemu hmatateľnému prípadu použitia technológie blockchain.

Podľa novej dohody poskytne SyncFab spoločnosti Lockheed Martin priamy prístup k platforme pre obstarávanie a dodávateľský reťazec náhradných dielov, ktorá je postavená na blockchaine spoločnosti. 

Platforma pre dodávateľov spája výrobcov originálneho vybavenia alebo výrobcov OEM s členmi Swissmem. To umožňuje výrobcom OEM spojiť sa s dodávateľmi z celého Švajčiarska.

Platforma v podstate funguje ako „sprostredkovateľ” medzi výrobcami pôvodných výrobkov a odborníkmi na dané oblasti. 

Spoločnosť Swissmem založená v roku 1999 pôsobí v oblasti švajčiarskeho strojárskeho a elektrotechnického priemyslu. 

Jeremy Goodwin, zakladateľ a výkonný riaditeľ SyncFab, sa vyjadril k novému partnerstvu nasledovne:

„SyncFab má česť a privilégium spolupracovať so spoločnosťou Lockheed Martin na našej misii rozšíriť prístup a digitálne transformovať švajčiarske priemyselné dodávateľské reťazce v spolupráci so spoločnosťou Swissmem.”

Spoločnosť SyncFab, ktorá bola uvedená na trh v roku 2013, si v priebehu rokov zabezpečila niekoľko významných partnerstiev. 

V roku 2018 spoločnosť spolupracovala s americkým ministerstvom energetiky na dodávkach iniciatív v oblasti čistej energie a inteligentnej výroby v kalifornských mestách San Leandro, San Francisco a Oakland.

Riadenie dodávateľského reťazca je priemyslom bežne označovaným ako jeden z najväčších prípadov použitia technológie blockchain. 

Vo februári 2021 viac ako polovica spoločností pridaných do zoznamu Forbes Blockchain 50 používa na riešenie logistických problémov technológiu blockchain.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Lockheed Martin adopts blockchain for supply chain management in Switzerland. [online]. [cit. 2021-04-14]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/lockheed-martin-adopts-blockchain-for-supply-chain-management-in-switzerland

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments