21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť Jacob & Co. uvádza do aukcie prvé luxusné hodinky NFT

Spoločnosť Jacob & Co. uvádza do aukcie prvé luxusné hodinky NFT

Spoločnosť Jacob & Co., ktorá sa zaoberá výrobou hodiniek a šperkov pridáva do svojho podnikania nový aspekt. Do aukcie uvedie prvé luxusné hodinky v NFT.

Jacob & Co. predstavuje prvé luxusné hodinky v NFT v aukcii s ArtGrails, novým luxusným aukčným domom NFT založeným generálnym riaditeľom a zakladateľom artlife.com, Avery Andonom. 

Artlife.com je jedna z prvých striktne elektronických galérií luxusného umenia.

Benjamin Arabov, novovymenovaný generálny riaditeľ spoločnosti Jacob & Co., uzavrel partnerstvo so spoločnosťou ArtGrails pri dražbe jedinečného NFT, trojrozmernej animácie Epic SF24 od Jacob & Co.

Pre Arabova boli hodinky Epic SF24 dokonalým výberom pre tento model NFT. 

„Boli to prvé hodinky, ktoré spoločnosť Jacob & Co. vyvinula a boli absolútnym technologickým prielomom,” uviedol.

NFT je možné zakúpiť v 10 rôznych kryptomenách, od najslávnejších: BTC a Etherea, až po menšie, viac špecializované meny, ako napríklad Fantom. 

Výber zoznamu kryptomien bol zámerný, hovorí Andon: „Všeobecne sme zistili, že zhruba 75 – 80% zberateľov NFT sa nachádza v krypto-priestore alebo hernom priestore. Títo ľudia potrebujú mať k dispozícii počítač.”

Na otázku, kto si kúpi tento NFT, súhlasia s tým, že by to mohol byť niekto v krypto-svete, nie tradičný zberateľ hodiniek. Ten by pravdepodobne uprednostnil hodinky, ktoré by mohol skutočne nosiť. 

Arabov však poznamenáva, že spoločnosť Jacob & Co. má zberateľov hodiniek aj v krypto-svete, takže víťazom sa môžu stať obaja.

Čo bude teda kupujúci vlastniť? 

NFT je 10 – 15 s. trojrozmerná animácia, ktorá zobrazuje 10 kryptomien prúdiacich cez klapkový systém a zobrazuje pohyblivý tourbillon, ktorý pôvodné hodinky nemali. 

Podľa Andona je to jeden z najlepších NFT, aké videl. 

Prihadzovanie začína v ArtGrails už túto nedeľu 4. apríla. Uvádzacia ponuka začína na hodnote 1 000 $. 

Arabov a Andon nevedia, aké vysoké by mohlo byť ponúkanie cien. Napriek tomu dúfajú, že sa vyrovnajú alebo prekonajú fyzický model Epic SF24, ktorý sa predáva za 210 000 $.

NFT hodinky sa dodávajú v krabici na mieru od spoločnosti Jacob & Co. Tá obsahuje hardvérovú peňaženku NFT a ďalší certifikát pravosti.

Zdroj:

FORBES, 2021. Jacob & Co. To Auction First Luxury Watch NFT In April. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://www.forbes.com/sites/kristenshirley/2021/03/25/jacob–co-to-auction-first-luxury-watch-nft-in-april/?sh=10dd932e400d

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments