25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť Huobi údajne pozastavuje obchodovanie s futures v niektorých krajinách

Spoločnosť Huobi údajne pozastavuje obchodovanie s futures v niektorých krajinách

Seychelská burza kryptomien Huobi údajne pozastavila futures. V niektorých krajinách dokonca využila obchodovanie s novými zákazníkmi, čo vyvolalo otázky o regulačnej kontrole, ktorej digitálne aktíva čelia.

Huobi obmedzuje tieto služby v niekoľkých jurisdikciách, ale nešpecifikovala, ktorých krajín by sa to týkalo. Nehovorilo sa ani o tom, prečo sa dočasné pozastavenie implementuje, aj keď by to mohlo súvisieť s vnímanou regulačnou neistotou v Číne.

Burza tiež údajne obmedzuje svoje služby hostenia minerov v Číne. Je to po tom, čo regulačné orgány v krajine opätovne potvrdili svoj plán zasiahnuť proti obchodovaniu s kryptomenami. 

Čína zopakovala plány na kontrolu domáceho trhu s kryptomenami a jej nedávne komentáre nepredstavujú podstatnú zmenu politiky.

Spoločnosť Huobi na začiatku tohto roka sledovala expanziu v Hongkongu po tom, čo dostala nové regulačné zúčtovanie od regulačného orgánu pre cenné papiere v regióne. To by mohlo pripraviť pôdu pre nové portfólio správy aktív v kryptomene. 

Spoločnosť zabezpečila licencie „Type 4″ a „Type 9″ od hongkonskej komisie pre cenné papiere a futures v júli 2020.

Spoločnosť Huobi Global bola v nedeľu objemovo treťou najväčšou kryptomenovou burzou, ktorá podľa údajov z americkej analytickej spoločnosti Messari spracovala transakcie v hodnote 7,3 miliárd USD.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Huobi reportedly suspends futures trading ‘temporarily’ in some countries. [online]. [cit. 2021-05-24]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/huobi-reportedly-suspends-futures-trading-temporarily-in-some-countries

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments