21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Ray Dalio: Radšej Bitcoin ako dlhopisy

Ray Dalio: Radšej Bitcoin ako dlhopisy

Miliardár a Investor Ray Dalio si myslí, že Bitcoin je lepšou kúpou ako dlhopisy.

Tento známy investor a manažér hedžových fondov počas nedávneho rozhovoru na krypto-konferencii Consensus uviedol, že by radšej kupoval BTC ako dlhopisy.

Spolupredseda a vedúci IT v spoločnosti Bridgewater Associates dňa 6. mája v rozhovore, ktorý vyšiel v pondelok 24. mája, označil Bitcoin za vynikajúci nástroj na šetrenie oproti vládnym alebo korporátnym dlhopisom:

„Čím viac sporíme v [Bitcoine], tým viac si môžete povedať: Radšej by som mal Bitcoin ako dlhopis. Osobne by som radšej vlastnil Bitcoin ako dlhopis.”

Dalio dodal, že čím viac úspor smeruje do kryptomien, tým menej moci majú vlády nad kapitálom bežných ľudí.

Napriek tomu, že zdôraznil výhody investovania do BTC, poznamenal, že „najväčším rizikom Bitcoinu je jeho úspech”. Takisto špekuluje, že nedávno stúpajúca popularita a výkonnosť kryptomien môže urýchliť príchod rozsiahleho vládneho zákroku v tomto sektore.

„Jednou z najväčších starostí je vláda. Tá je schopná ovládať Bitcoin alebo digitálne meny,” uviedol a dodal: „Vedia, kde sú, a vedia čo sa deje.”

Manažér miliardového hedžového fondu v marci pripustil, že drží Bitcoin. Bolo to po tom, čo opäť predpovedal, že USA sa ho môžu pokúsiť zakázať. Dalio poznamenal, že USA sa pokúsili zakázať svojim občanom vlastniť alebo obchodovať so zlatom v 30. rokoch minulého storočia, pretože sa to považovalo za konkurenčnú hrozbu pre dlhopisy štátnej pokladnice.

V januári Dalio varoval pred zvyšujúcim sa regulačným tlakom zameraným na digitálne aktíva. Uprostred pôsobivého rastu kryptomien napísal: „Mám podozrenie, že najväčším rizikom Bitcoinu je jeho úspech, pretože ak bude úspešný, vláda sa ho pokúsi zabiť a má veľkú moc uspieť.”

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. ‘I’d rather Bitcoin over bonds’: Billionaire investor Ray Dalio. [online]. [cit. 2021-05-25]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/i-d-rather-bitcoin-over-bonds-billionaire-investor-ray-dalio

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments