17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť Goldman Sachs identifikovala 19 kryptomien, ktoré výrazne prekonali index S&P 500

Spoločnosť Goldman Sachs identifikovala 19 kryptomien, ktoré výrazne prekonali index S&P 500

Bankový gigant z Wall Street, Goldman Sachs, identifikoval vznikajúci súbor akcií súvisiacich s kryptomenami. Tým sa darí oveľa lepšie ako samotnému indexu.

V poznámke pre investorov v utorok 27. apríla analytici investičnej banky zdôraznili 19 amerických akcií. Tie mali trhovú kapitalizáciu viac ako 1 miliardu dolárov a úzke väzby s odvetvím kryptomien a blockchainu.

Investiční guruovia spoločnosti Goldman uviedli, že mnohé z týchto akcií „dramaticky prekonali” širší akciový trh, pričom spoločnosti dosiahli v tomto roku priemernú návratnosť 43 %. To je viac ako trojnásobok 13 %, ktoré index S&P 500 získal za rovnaké obdobie.

Vedúcimi dvoma akciami boli spoločnosti na ťažbu kryptomeny ako: Marathon Digital Holdings a Riot Blockchain so ziskom 218 % a 151 % k dnešnému dňu.

Tesla tiež prežila solídny rok, keď akcie dosiahli v januári historické maximum 883 USD, pár týždňov pred oznámením investície 1,5 miliardy USD do Bitcoinu. 

Facebook bol tiež označovaný ako veľký amatér v priestore s plánmi spustenia vlastnej kryptomeny v tomto roku.

Ďalším z podporovateľov spoločnosti Bitcoin bola spoločnosť MicroStrategy. Cena jej akcií explodovala v polovici apríla, tesne predtým, ako samotný Bitcoin dosiahol historické maximum 65 000 USD. 

Goldman odhaduje, že spoločnosť má podiely BTC v hodnote okolo 4,5 miliárd USD.

Platobná spoločnosť Jacka Dorseyho, Square, tiež naliala peniaze do krypto-aktív s nákupom BTC v hodnote 220 miliónov USD. 

Medzi ďalších platobných gigantov, ktorí sa výrazne prikláňajú k kryptomene, patria PayPal, MasterCard a Visa. Tí ponúkajú niektoré formy platieb za digitálne aktíva a v niektorých prípadoch dokonca obchodovanie.

Analytici spoločnosti Goldman poznamenali, že dve veľké banky, BNY Mellon a JPMorgan Chase, stoja na čele prijatia blockchainu prostredníctvom kryptomeny a medzibankových transakcií.

Zoznam zavŕšili americké burzy Coinbase, burzové operátory Overstock.com, priekopník blockchainu IBM, výrobca mikročipov Nvidia a finančné spoločnosti InvestView, Broadridge Financial a Ideanomics.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Goldman Sachs identifies 19 crypto stocks that massively outperformed the S&P 500. [online]. [cit. 2021-04-28]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/goldman-sachs-identifies-19-crypto-stocks-that-massively-outperformed-the-s-p-500

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments