23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Ethereum zaznamenáva nové ATH: 2 800 USD

Ethereum zaznamenáva nové ATH: 2 800 USD

Hviezdny výkon spoločnosti Ethereum za posledných pár týždňov jej umožnil prekonať priepasť oproti Bitcoinu, pokiaľ ide o podiel na trhu.

Ceny ETH dosiahli podľa obchodného indexu 29. apríla na konci obchodovania ďalšie historické maximum, 2 800 USD. 

Podľa analytickej platformy Santiment je rozdiel medzi týmito dvoma aktívami z hľadiska trhového podielu teraz menší ako kedykoľvek predtým.

Podiel spoločnosti Ethereum na trhu je v súčasnosti 15,60 %. To však nie je také vysoké skóre, aké bolo počas boomu altcoinov v januári 2018, ktorý ho posunul až na 23 %. 

V tom čase si tiež niekoľko altcoinov, ako napr. XRP a LTC, počínalo dobre a malo veľký podiel na celkovom krypto-trhu.

Trhová kapitalizácia pre Ethereum je v súčasnosti pod 320 miliárd USD. To podľa Companiesmarketcap.com teraz prekonalo hodnotu PayPalu, ktorý má 314 miliárd USD.

Zvýšenie ceny spôsobuje aj projekt EIP-1559, ktorý sa očakáva v júli. Ten zavedie mechanizmus na úpravu súčasného aukčného procesu, ktorý určuje ceny transakcií. 

To by malo mať za následok dynamické prispôsobenie poplatkov tak, aby používatelia platili najnižšiu ponuku za blok, ale nemusí to nevyhnutne znižovať ceny, ak je sieť stále zaťažená.

Tento mechanizmus tiež spáli niektoré z poplatkov, vďaka ktorým bude Ethereum deflačné, a to ešte viac, keď sa sieť prepne na dôkaz o podiele počas fázy 1.5 aktualizácie ETH 2.0.

To všetko pridalo na váhe jeho vlastnosti ako „meny internetu”, pretože inštitúcie aj retailoví investori sa množia, a to aj počas týchto rekordných cien.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Ethereum Hits $2,800 Making Gap to Bitcoin Tighter Than Ever. [online]. [cit. 2021-04-30]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/ethereum-hits-2800-making-gap-to-bitcoin-tighter-than-ever/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments