17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť Diem Association podporovaná spoločnosťou Facebook údajne začne pilotnú prevádzku stablecoinu v...

Spoločnosť Diem Association podporovaná spoločnosťou Facebook údajne začne pilotnú prevádzku stablecoinu v roku 2021

Projekt digitálnej meny podporovaný spoločnosťou Facebook podľa anonymného zdroja umožnil spoločnosti Diem spustiť svoj prvý stablecoin v roku 2021.

Zdroj, ktorý je citovaný v správe CNBC zverejnenej v utorok, tvrdí, že švajčiarska nezisková asociácia Diem Association má v úmysle spustiť v tomto roku svoj pilotný projekt pre stabilný dolár krytý americkými dolármi.

Asociácia už v novembri 2020 oznámila svoje plány na obmedzené spustenie stabilného dolára v amerických dolároch.

Diem’s ​​stablecoin je výrazne zmenšená a rebrandovaná verzia počiatočnej vízie spoločnosti Facebook o globálnej digitálnej mene, ktorá je natívna pre jej platformu a zároveň by bola viazaná na kôš viacerých fiat mien. 

Komentátori projektu poukázali na dôkladné zmeny v rozvíjajúcom sa projekte Diem v reakcii na výrazný odpor globálnych regulátorov a štátov.

Ran Goldi, generálny riaditeľ spoločnosti First Digital Assets Group, pre CNBC uviedol: „Základná technológia spoločnosti Diem sa za posledný rok a pol dramaticky zmenila z naivného blockchainu na veľmi prepracovaný blockchain, kde vidíte, že sa snaží odpovedať na dôležité otázky regulačného orgánu, ktorý mal voči tomuto projektu v minulosti výhrady.”

First Digital Assets Group v súčasnosti buduje infraštruktúru pre obchodníkov, aby uľahčila Diem použitie ich stablecoinu ako možnosť platobného prostriedku.

Diem medzitým naďalej čaká na regulačné schválenie a udelenie platobnej licencie od Švajčiarskej organizácie pre dohľad nad finančným trhom. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Facebook-backed Diem Association reportedly to launch stablecoin pilot in 2021. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/facebook-backed-diem-association-reportedly-to-launch-stablecoin-pilot-in-2021

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments