Spoločnosť Diem Association podporovaná spoločnosťou Facebook údajne začne pilotnú prevádzku stablecoinu v roku 2021

0
142

Projekt digitálnej meny podporovaný spoločnosťou Facebook podľa anonymného zdroja umožnil spoločnosti Diem spustiť svoj prvý stablecoin v roku 2021.

Zdroj, ktorý je citovaný v správe CNBC zverejnenej v utorok, tvrdí, že švajčiarska nezisková asociácia Diem Association má v úmysle spustiť v tomto roku svoj pilotný projekt pre stabilný dolár krytý americkými dolármi.

Asociácia už v novembri 2020 oznámila svoje plány na obmedzené spustenie stabilného dolára v amerických dolároch.

Diem’s ​​stablecoin je výrazne zmenšená a rebrandovaná verzia počiatočnej vízie spoločnosti Facebook o globálnej digitálnej mene, ktorá je natívna pre jej platformu a zároveň by bola viazaná na kôš viacerých fiat mien. 

Komentátori projektu poukázali na dôkladné zmeny v rozvíjajúcom sa projekte Diem v reakcii na výrazný odpor globálnych regulátorov a štátov.

Ran Goldi, generálny riaditeľ spoločnosti First Digital Assets Group, pre CNBC uviedol: „Základná technológia spoločnosti Diem sa za posledný rok a pol dramaticky zmenila z naivného blockchainu na veľmi prepracovaný blockchain, kde vidíte, že sa snaží odpovedať na dôležité otázky regulačného orgánu, ktorý mal voči tomuto projektu v minulosti výhrady.“

First Digital Assets Group v súčasnosti buduje infraštruktúru pre obchodníkov, aby uľahčila Diem použitie ich stablecoinu ako možnosť platobného prostriedku.

Diem medzitým naďalej čaká na regulačné schválenie a udelenie platobnej licencie od Švajčiarskej organizácie pre dohľad nad finančným trhom. 

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Facebook-backed Diem Association reportedly to launch stablecoin pilot in 2021. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/facebook-backed-diem-association-reportedly-to-launch-stablecoin-pilot-in-2021

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here