21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny JPMorgan varuje pred kolapsom hybnosti Bitcoinu

JPMorgan varuje pred kolapsom hybnosti Bitcoinu

Stratég spoločnosti JPMorgan, Nikolaos Panigirtzoglou, verí, že bitcoinová rally sa môže chýliť ku koncu kvôli doznievajúcej dynamike kryptomeny.

Kľúčovou úrovňou je 60 000 USD

Panigirtzoglou je presvedčený, že 60 000 USD je teraz pre bull market BTC úrovňou do-or-die. 

Bitcoin dosiahol 14. apríla takmer 65 000 USD, ale potom sa 18. apríla jeho hodnota dramaticky znížila na 51 000 USD. V nedeľu došlo k likvidácii futures v hodnote takmer 10 miliárd USD.

Hlavný stratég JPMorgan očakáva, že signály hybnosti po niekoľkomesačnom raste teraz zažijú niekoľkomesačný úpadok:

„Za posledných pár dní prešli bitcoinové termínové trhy strmou likvidáciou podobným spôsobom ako v polovici februára a januára alebo novembra minulého roka. Signály hybnosti odtiaľto budú prirodzene klesať niekoľko mesiacov, vzhľadom na ich stále zvýšenú hladinu,” uviedol.

Zatiaľ čo sa BTC po podobných korekciách, ku ktorým došlo za posledných pár mesiacov, dokázal rýchlo odraziť, Panigirtzoglou si nemyslí, že to tak bude aj tentokrát. Dôvodom je klesajúci inštitucionálny tok. 

Zdroj:

U.TODAY, 2021. JPMorgan Warns About Collapsing Bitcoin Momentum. [online]. [cit. 2021-04-21]. Dostupné na: https://u.today/jpmorgan-warns-about-collapsing-bitcoin-momentum

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments