17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Spoločnosť Amazon čelí skupinovej žalobe v dôsledku nezákonného vykonávania testov na prítomnosť...

Spoločnosť Amazon čelí skupinovej žalobe v dôsledku nezákonného vykonávania testov na prítomnosť THC

Nová skupinová žaloba podaná v New Yorku proti Amazonu tvrdí, že spoločnosť porušovala štátne zákony. Údajne mala testovať uchádzačov, ktorí sa snažia získať prácu v miestnych zariadeniach, na prítomnosť marihuany.

Žalobu podal muž menom Michael Thomas. Ten tvrdil, že pozitívny test na drogy z minulého roka spôsobil, že Amazon ho odmietol zamestnať sa ako triedič v sklade v mestskej časti Staten Island. Thomas tiež tvrdí, že existuje viac ako 100 ďalších uchádzačov, ktorí môžu vypovedať.

V sťažnosti podanej na Brooklynskom federálnom súde Thomas hovorí, že dostal ponuku na vyššie uvedenú pozíciu, hoci bola podmienená vykonaním drogového testu. Tvrdí, že test bol na konope pozitívny a Amazon následne ponuku stiahol. 

Newyorské zákony, ktoré vstúpili do platnosti 10. mája 2020, hovoria, že zamestnávatelia nemôžu testovať uchádzačov o zamestnanie na marihuanu alebo THC, aj keď existuje veľa výnimiek. Do nich spadajú povolania ako napr. policajt, ​​odborník na starostlivosť o deti alebo niekto, kto dohliada na zdravotníckych pacientov.

Existuje veľa ďalších výnimiek, vrátane výnimiek týkajúcich sa zamestnaní, pri ktorých človek obsluhuje stroje alebo ťažké zariadenia. 

Thomas hovorí, že v popise práce nebolo nič, na základe čoho by Amazon test mal vykonať a z toho dôvodu ho nemôže vyžadovať. 

Žiada odškodné a súdny zákaz, ktorý zabráni tejto spoločnosti v pokračovaní vykonávania testov na podobných pozíciách.

Spoločnosť Amazon prechádza v súčasnosti mnohými súdnymi spormi, na obvinenie však doteraz nereagovala.

Zdroj:

COMPLEX 2021. Lawsuit Filed Against Amazon Over Job Offers Being Pulled Due to Positive Marijuana Tests. [online]. [cit. 2021-03-16]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/lawsuit-filed-against-amazon-over-job-offers-being-pulled-due-to-positive-marijuana-tests

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments