27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Nielen MicroStrategy: Majiteľ malej reštaurácie nakúpil BTC v hodnote 200 000 $

Nielen MicroStrategy: Majiteľ malej reštaurácie nakúpil BTC v hodnote 200 000 $

Do krypto-priestoru za posledný rok vstúpilo hneď niekoľko veľkých spoločností a inštitúcií, ktoré nakúpili BTC v celkovej hodnote miliárd dolárov. Medzi týmito menami boli giganti ako Tesla, MicroStrategy, Ruffer Investment alebo MassMutual.

BTC je považovaný za vysoko volatilné a rizikové aktívum s viac ako desaťročnou históriou. Preto neznie ako výhodné aktívum pre malé podniky, ktoré by ho mohli uviesť do svojich súvah, že?

To sa však netýka Grega Hathorna, majiteľa malej pizzerie v americkej Alabame, ktorý sa podelil o svoj príbeh. On a jeho manželka minulý rok nakúpili BTC v celkovej hodnote 200 000 $ a dosiahli návratnosť investície 350%.

Greg uviedol, že sa vždy zaujímal o IT, napriek tomu, že vlastní reštauráciu. Kryptomena a technológia blockchain boli v jeho očiach už dosť dlho.

Prečo sa rozhodol pre investíciu do BTC pre svoje podnikanie? 

„Jednoduchá odpoveď je, že som tvrdo pracoval na ušetrení peňazí a nepáči sa mi, že sú zneuctené a znehodnotené. Nevážim si politikov a centrálne banky, ktoré znižujú hodnotu amerického pracovníka. Podľa môjho názoru Bitcoin tieto problémy rieši,” uviedol Greg.

Greg prezradil, že katalyzátor tohto rozhodnutia prišiel v apríli 2020. To je úplne rozhodujúci okamih pre odvetvie kryptomien, ako aj pre celú finančnú oblasť. 

Pandémia Covid-19 bola práve v plnom prúde a následky sa šírili do všetkých finančných trhov.

Bitcoin sa v polovici marca 2020 prepadol o 50% za deň pod zhruba 4 000 $. Hathornovci túto situáciu využili a začali investovať.

Aj keď to stále nie je bežnou praxou medzi väčšími alebo menšími podnikmi, Greg je presvedčený, že každý majiteľ alebo výkonný riaditeľ by sa mal „prinajmenšom vzdelávať v kryptomenách” predtým, ako sa bude vedome rozhodovať, či kúpiť alebo nekúpiť BTC.

Greg tiež poznamenal, že investície do BTC môžu byť v konečnom dôsledku prospešné aj pre ich zamestnancov, pretože to naznačujú istotu zamestnania a potenciálne bonusy. Povedal, že ich zamestnanci „boli nadšení”, keď spolu s manželkou prvýkrát oznámili nákup BTC.

„Takisto cítili, že ak to dokážeme, musí sa spoločnosti dobre dariť, čo sa premieta do istoty zamestnania,” uzavrel.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Not Just MicroStrategy: The Story of a Small Pizza Business that Bought Bitcoin Worth $200K. [online]. [cit. 2021-03-15]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/not-just-microstrategy-the-story-of-a-small-pizza-business-that-bought-bitcoin-worth-200k/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments