-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Španielská firma spolupracuje s IBM na vývoji blockchainovej platformy určenej na sledovanie...

Španielská firma spolupracuje s IBM na vývoji blockchainovej platformy určenej na sledovanie pôvodu výrobkov z morských plodov

Španielsky nadnárodný gigant v oblasti morských plodov Nueva Pescanova Group uzavrel partnerstvo s organizáciou The IBM Food Trust.

Spoločnosť Nueva Pescanova Group oznámila spoluprácu s IBM na využití platformy Food Trust. Ide o technologickú platformu založenú na blockchaine. Je určená na sledovanie dodávateľského reťazca.

Podľa oznámenia spoločnosti IBM z 8. júna toto partnerstvo už prebieha, pretože Nueva Pescanova využíva technológiu blockchain pri love kreviet. Používa ju na sledovanie a lepšie určenie a miesta ich pohybu v Argentíne a v Ekvádore.

V tomto oznámení generálny riaditeľ skupiny Nueva Pescanova Group, Ignacio González, uviedol, že platforma pomôže spoločnosti pri plnení udržateľných štandardov The Global Dialogue on Seafood Traceability (GDST) a Organizácie Spojených národov uvádza:

„Chceme našim zákazníkom na celom svete ponúknuť podrobné informácie o našich výrobkoch z morských plodov od ich pôvodu až po informácie o tom, ako sa dostali na stôl spotrebiteľa. Teraz je čas, aby sa podniky v celom sektore morských plodov začali zaoberať udržateľnými štandardmi GDST.”

Čo je to štandard GDST?

The Global Dialogue on Seafood Traceability (GDST) sa začal v apríli 2017 ako fórum odvetvia morských plodov zamerané na vypracovanie vôbec prvých globálnych štandardov pre sledovateľnosť morských plodov. GDST sa rozrástla do jedného z najväčších a najrozmanitejších fór medzi podnikmi v sektore morských plodov. Dňa 16. marca 2020, po takmer troch rokoch práce založenej na konsenze, GDST spustila Štandardy a pokyny GDST pre interoperabilné systémy sledovateľnosti morských plodov, verzia 1.0.

Nueva Pescanova Group je popredná nadnárodná spoločnosť zameraná na morské plody. Bola založená v roku 1960. Spoločnosť zastrešuje pestovanie, výrobu, spracovanie a distribúciu morských plodov.

Platforma sledovateľnosti Food Trust spoločnosti IBM bola navrhnutá pre potravinársky priemysel. Je cieľom bolo umožniť členom siete prezerať si komplexné údaje o dodávateľskom reťazci produktov v „takmer reálnom čase”. To výrobcom ponúka významné úspory efektívnosti, minimalizáciu podvodov na globálnom trhu a zaistenie bezpečnosti a plnenia záväzkov v oblasti udržateľnosti.

Udržateľnosť je pre spotrebiteľov morských plodov čoraz dôležitejšou témou. 

Spoločnosť IBM sa odvolala na svoju štúdiu udržateľnosti potravín v Európe do roku 2020. Tá zistila, že takmer 50 % respondentov by kúpilo viac morských plodov, keby mali viac informácií o „pôvode, bezpečnosti a o výrobe”.

Toto partnerstvo zvyšuje rastúci zoznam potravinárskych a poľnohospodárskych firiem, ktoré uzavreli partnerstvo s IBM pri riešení dodávateľského reťazca založeného na blockchaine.

Vo februári uzavrel nadnárodný maloobchodný gigant Carrefour partnerstvo so spoločnosťou IBM pri sledovaní dodávateľského reťazca kurčiat a mikrogreenov. 

V decembri 2020 spoločnosti ako Nestlé, Dole a gigant olivového oleja CHO oznámili, že využívajú sieť IBM Food Trust Network.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Spanish seafood firm partners with IBM for supply chain tracking. [online]. [cit. 2021-06-08]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/spanish-seafood-firm-partners-with-ibm-for-supply-chain-tracking

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments