13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Goldman Sachs: Napriek obavám venuje kryptomene značnú pozornosť, do novej blockchainovej spoločnosti...

Goldman Sachs: Napriek obavám venuje kryptomene značnú pozornosť, do novej blockchainovej spoločnosti investovala 28 miliónov USD

Spoločnosť Goldman Sachs podporila kolo financovania série A vo výške 28 miliónov USD pre technologickú spoločnosť Blockdaemon, ktorá podniká v oblasti blockchainovej infraštruktúry.

Financovanie bolo vedené spoločnosťou Greenspring Associates. Zahŕňalo účasť krypto-firmy BlockFi a sprostredkovateľa kryptomien Voyager Digital Ltd spolu s investíciou 5 miliónov USD od spoločnosti Goldman Sachs.

Goldman Sachs je americká nadnárodná investičná banka s čistým imaním 131 miliárd USD. Zdá sa, že bankový gigant venuje kryptomene v poslednej dobe značnú pozornosť. V máji banka viedla investičné kolo v hodnote 15 miliónov USD v blockchainovej analytickej spoločnosti Coin Metrics. V rovnakom mesiaci tiež spustila obchodovanie s bitcoinovými derivátmi pre inštitucionálnych klientov.

Blockdaemon poskytuje vkladaciu a uzlovú infraštruktúru pre inštitucionálnych klientov, ako je Goldman Sachs. Podľa spoločnosti má za posledných 12 mesiacov v priemere vložené aktíva v hodnote viac ako 5 miliárd USD a predpovedá, že toto číslo do konca roku 2021 dosiahne viac ako 50 miliárd USD.

Táto firma ponúka inštitucionálnym klientom prostredníctvom svojho trhu siete ako ETH 2.0, Bitcoin, Polkadot a rôzne protokoly ako Dfinity a Near.

Podľa oznámenia z 8. júna použije Blockdaemon financovanie na rozšírenie služieb infraštruktúry uzlov a na získanie nových zamestnancov a vývojárov. Oli Harris, Severná Amerika, vedúci digitálnych aktív v spoločnosti Goldman Sachs, uviedol:

„Sme nadšení, že sa k nim môžeme pridať, pretože poskytujú inštitucionálnu technológiu blockchain pre všetkých, ktorí ju chcú využiť.”

Napriek tomu, že investičná banka podporuje kryptomeny prostredníctvom investícií, nedávno uviedla v médiách dvojzmyselný prístup k kryptomene.

V stredu 8. júna spoločnosť Goldman Sachs zverejnila prieskum. Ten zistil, že Bitcoin je najmenej obľúbenou investičnou triedou spomedzi 25 CIO z ázijských hedžových fondov.

Začiatkom tohto mesiaca, globálny vedúci výskumu komodít v spoločnosti Goldman Sachs, Jeff Currie, zrušil tvrdenia o tom, že Bitcoin je „digitálne zlato”. Urobil tak po tom, čo označil Bitcoin za „rizikové” aktívum podobné medi.

Napriek tomu analytik spoločnosti Goldman Sachs, Will Nance, v máji tvrdil, že investovanie do akcií na platforme Coinbase je najlepším spôsobom, ako získať expozíciu na krypto-trhu a vyhnúť sa jeho volatilite po nedávnom poklese kryptomeny.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Goldman Sachs backs $28M funding round for Blockdaemon. [online]. [cit. 2021-06-09]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/goldman-sachs-backs-28m-funding-round-for-blockdaemon

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments