-2.2 C
Bratislava
piatok, 8 decembra, 2023
Home Správy zo sveta S&P uvádza na trh vôbec prvé kryptografické indexy pre Bitcoin a Ethereum:...

S&P uvádza na trh vôbec prvé kryptografické indexy pre Bitcoin a Ethereum: Prečo je to dôležité?

Spoločnosť S&P Dow Jones Indices, jeden z najväčších svetových poskytovateľov indexov, uviedla na trh novú sériu štandardov digitálnych aktív.

Séria s názvom „Indexy digitálneho trhu S&P”, obsahuje súbor bitcoinových indexov S&P, Ethereum index a MegaCap index kryptomeny. 

Každý z týchto indexov bude sledovať výkonnosť Bitcoinu a Etherea.

Napriek tomu, že sa spoločnosť S&P rozhodla zahrnúť iba dve najväčšie kryptomeny podľa trhovej kapitalizácie, uviedla, že bude zahŕňať aj ďalšie z nich. Urobí tak prostredníctvom veľkých a širokých trhových indexov. 

Podľa CoinMarketCap vedú v tomto priestore Bitcoin a Ethereum s trhovým stropom vo výške 1,04 miliardy USD a 395 miliónov USD. Binance Coin (BNB) je vzdialená tretina na úrovni 95 miliónov USD. 

Pretože trh s kryptomenami pokračuje a inštitucionálny dopyt naďalej rýchlo rastie, je testovanie kryptomeny a blockchainového priestoru dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. 

„Tradičné finančné trhy a digitálne aktíva už nie sú vzájomne sa vylučujúcimi trhmi,” uviedol Peter Roffman, globálny vedúci pre inovácie a stratégie v spoločnosti S&P Dow Jones Indices.

„Vzhľadom na to, že sa kryptomena stáva čoraz viac mainstreamovou, investori majú teraz prístup k spoľahlivým a transparentným referenčným hodnotám podloženým údajmi o cenách inštitucionálnej kvality. Tešíme sa na ďalšie rozširovanie našej novej rodiny indexov digitálneho trhu. Zároveň sa tešíme na tento vzrušujúci trh, ktorý prinesie potrebnú transparentnosť,” dodal.

Indexy digitálneho trhu spoločnosti S&P hrajú neoddeliteľnú úlohu v štruktúre verejného trhu. Poskytujú najmä prehľad, a čo je dôležitejšie, poháňajú obchodovateľné produkty. 

Zavedením najnovších indexov spoločnosti S&P by inštitúcie mohli budovať svoje vlastné deriváty bez toho, aby priamo vlastnili podkladové kryptomeny.

Stanú sa indexy digitálneho trhu spoločnosti S&P základom v tradičnom finančnom svete? To sa ešte uvidí. Ale keďže SEC oneskoruje svoje preskúmanie potenciálnych krypto ETF a súčasných alternatív, ako je napr. Bitcoin Trust v Grayscale naďalej strácajúci na sile, budú najnovšie ponuky S&P pravdepodobne katalyzátorom ďalšieho inštitucionálneho prijatia. 

Zdroj:

BITCOINIST, 2021. S&P Launches First-Ever Crypto Indices for Bitcoin and Ethereum: Why It Matters. [online]. [cit. 2021-05-09]. Dostupné na: https://bitcoinist.com/sp-launches-first-ever-crypto-indices-for-bitcoin-and-ethereum-why-it-matters/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments