21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Binance CEO: „Banky, ktoré odmietajú pracovať s kryptomenami, zaplatia mastnú pokutu.”

Binance CEO: „Banky, ktoré odmietajú pracovať s kryptomenami, zaplatia mastnú pokutu.”

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance veľmi hlasno vyjadruje svoje postoje na trhu s kryptomenami. Včera odhalil možné podcenenie kryptomien ako DOGE, ETH, BTC a BNB.

Dokonca zdôraznil pôsobivý výkon DOGE. Zdá sa ale, že krypto-miliardár má viac čo povedať o odmietnutí tradičného trhu s trhom s kryptomenami a o dôsledkoch, ktoré by mohli predchádzať tomuto konaniu.

Zakladateľ Binance vo svojom tweete uviedol: „Banky odmietajúce pracovať s kryptomenami sú ako kníhkupectvá odmietajúce pracovať s internetom.”

Vzhľadom na to, že dopyt po BTC prevyšuje dopyt po zlate a ďalších popredných akciách, je zrejmé, že veľká časť globálnej populácie má záujem o obchodovanie či držbu BTC.

Je však nevyhnutné poznamenať, že štruktúra bánk nie je úplne v súlade s politikou kryptomien. Okrem toho mnohé z nich nie sú ochotné spolupracovať s krypto-burzami.

„Je pochopiteľné, že majú strach, pretože väčšina ich príjmov je založená na poplatkoch. S kryptomenou stratia svoj obchodný model.”

Aj keď sú jeho stanoviská objektívne presné, generálny riaditeľ tvrdí, že banky ako každý iný podnik môžu zaplatiť poriadnu cenu za to, že odmietli inovovať svoj obchodný model tak, aby vyhovoval súčasným požiadavkám trhu.

Vzťah medzi bankami a odvetvím kryptomien bol nestabilný už od čias vynájdenia Bitcoinu. Celosvetovo došlo k tlaku vlády, pokiaľ ide o burzy kryptomien spolupracujúce s bankami.

To bol prípad Nigérie začiatkom tohto roka, keď tamojšia centrálna banka obmedzila bankám prácu na burzách. 

Medzitým firma NYDIG v oblasti kryptomeny odhalila, že americké banky sa v súčasnosti zaujímajú o kryptomeny viac ako kedykoľvek predtým.

Firma sa dozvedela, že banky si boli vedomé skutočnosti, že ich zákazníci prevádzali USD na burzy ako Coinbase s cieľom uskutočňovať transakcie s kryptomenami. 

V snahe udržať si zákazníkov a splniť tieto požiadavky začína mnoho bánk v USA otvárať svoju náruč trhu s kryptomenami.

Zdroj:

ZYCRYPTO, 2021. Banks Refusing To Work With Crypto Will Pay A Hefty Price: Binance CEO CZ. [online]. [cit. 2021-05-07]. Dostupné na: https://zycrypto.com/banks-refusing-to-work-with-crypto-will-pay-a-hefty-price-binance-ceo-cz/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments