25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Správy zo sveta Šéfka severoamerickej divízie Nike odstupuje z funkcie po tom, čo sa prevalilo,...

Šéfka severoamerickej divízie Nike odstupuje z funkcie po tom, čo sa prevalilo, že jej syn je reseller

Ann Hebert, generálna riaditeľka spoločnosti Nike pre Severnú Ameriku, rezignovala zo spoločnosti po 25 rokoch. Dôvod odchodu je článok na portáli Bloomberg Businessweek, ktorý informuje o tom, že jej syn riadi biznis resellera West Coast Joe. Ann Hebert už zo svojej pozície odstúpila. To potvrdila aj spoločnosť Nike, pre média sa však zatiaľ nevyjadrila. 

Bloomberg Businessweek vo svojom článku informoval, že jej syn používal kreditnú kartu na jej meno na nákup topánok pre svoje podnikanie, ktoré ďalej predal so ziskom. V jednom prípade kúpil topánky z limitovanej edície repera Kanye Westa v hodnote 132 000 $, ktoré ďalej predal so ziskom 20 000 $.

Spoločnosť Nike obhajovala správanie Hebert tým, že v roku 2018 zverejnila firmu svojho syna na západnom pobreží a informovala o nej. 

„Nedošlo k žiadnemu porušeniu firemných zásad, privilegovaných informácií alebo konfliktu záujmov, ani medzi spoločnosťou WCS LLC a Nike, ani k priamemu nákupu alebo predaju produktov Nike,” uviedla spoločnosť pre agentúru Bloomberg.

West Coast Streetwear je súčasťou širšieho trhu s ďalším predajom tenisiek. Ten analytici Cowen len v júli v Severnej Amerike odhadovali na 2 miliardy $. 

Spoločnosť Nike vo svojom vyhlásení uviedla, že Ann Hebert, ktorá o tejto skutočnosti informovala, sa rozhodla rezignovať.

Na sociálnych sieťach, kde West Coast Streetwear propagoval svoje názory, bol jej syn tiež zasiahnutý kritikou. Bolo to najmä preto, že podľa komentátorov správy o rodinných vzťahoch vrhajú na obchodný ruch negatívne svetlo. 

Zdroj:

BBC, 2021. Nike exec quits after son’s trainer resale firm revealed. [cit. 2021-03-04]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56256053

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments