27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Tvorca EOS, Dan Larimer, predstavuje ďalší veľký projekt: Clarion

Tvorca EOS, Dan Larimer, predstavuje ďalší veľký projekt: Clarion

Vývojár blockchainu, Dan Larimer, ohlásil svoj ďalší projekt s názvom Clarion. Podobne ako mnoho jeho predchádzajúcich projektov, aj Clarion sa bude zameriavať na decentralizovanú sieť, ktorá umožní ľuďom komunikovať bez toho, aby sa spoliehali na dôveryhodné tretie strany.

Larimer je známy vytváraním viacerých významných blockchainových projektov. V roku 2013 postavil BitShares ako spôsob výmeny fiat peňazí za kryptomenu. 

V roku 2016 založil decentralizovanú obsahovú sieť Steem a v roku 2017 vytvoril blockchainovú platformu EOS, ktorá získala 5 miliárd dolárov v najväčšom ICO na svete. A teraz začína odznova.

„Clarion OS je len na začiatku a je v ranej fáze návrhu. Zhromažďujeme tím vývojárov, aby sme vytvorili prvé prototypy,” napísal Larimer o kódovacej komunite GitHub.

„Tento projekt bude vyvinutý otvorene a víta príspevky všetkých, ktorí sa zaujímajú o obnovenie internetu na úroveň logickej decentralizácie,” dodal.

Základnou myšlienkou protokolu Clarion je to, že umožňuje ľuďom navzájom si posielať správy rôznymi spôsobmi. Bude to zahŕňať oneskorenú komunikáciu, napr. e-mail a okamžitú komunikáciu, ako sú bežné správy. Podporí tiež skupinové chaty a umožní jednej osobe posielať správy veľkým skupinám ľudí.

Aj keď sa zameriava na rovnaký konečný cieľ ako v minulosti, snaží sa narušiť Facebook a Twitter. Tento projekt bude trochu iný. Namiesto budovania ďalšieho blockchainu bude Clarion skôr základným protokolom správ, podobne ako InterPlanetary File System (IPFS).

Aj keď si Larimerove projekty vybudovali určitú trakciu v priestore blockchainu, nespôsobili zatiaľ narušenie technologických gigantov. Ale možno po štvrtýkrát sa mu to podarí.

Zdroj:

DECRYPTO, 2021. EOS Creator Dan Larimer Reveals Next Big Project: Clarion. [cit. 2021-03-03]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/60063/eos-creator-dan-larimer-reveals-next-big-project-clarion

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments