13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Správy zo sveta Šéf spoločnosti Crown Resorts, Ken Barton, rezignuje kvôli škandálu prania špinavých peňazí

Šéf spoločnosti Crown Resorts, Ken Barton, rezignuje kvôli škandálu prania špinavých peňazí

Výkonný riaditeľ austrálskej kasínovej skupiny Crown Resorts čelil škandálu okolo obvinení z prania špinavých peňazí v jeho kasínach. Odchod Kena Bartona nasleduje po odchode niekoľkých ďalších riaditeľov spoločnosti.

Minulý týždeň sa pri vyšetrovaní zistilo, že spoločnosť Crown nie je spôsobilá byť držiteľom hráčskej licencie v Novom Južnom Walese, čo znamená, že nemôže prevádzkovať svoje novovybudované kasíno v Sydney.

Správa tiež vyvolala pochybnosti o kasínach Crown v iných mestách.

Spoločnosť Crown, ktorú väčšinovo vlastní austrálsky miliardár James Packer, je už roky prenasledovaná obvineniami z nelegálnej činnosti v jej kasínach v Melbourne a Perthe.

Jej pôsobenie v zámorí bolo predmetom osobitného skúmania po obvineniach, že jej junkety pre čínskych hráčov hazardných hier boli napojené na skupiny organizovaného zločinu.

Vo svojej správe z minulého týždňa komisárka Patricia Bergin zistila, že Crown „uľahčila pranie špinavých peňazí, vystavila zamestnancov riziku väzenia v cudzej jurisdikcii a nadviazala obchodné vzťahy s jednotlivcami” napojenými na zločinecké skupiny. Odporučila generálnu opravu riadenia spoločnosti, počnúc odplatením väčšiny predstavenstva.

Barton v spoločnosti pôsobí už viac ako desať rokov. Predtým bol finančným riaditeľom a v roku 2020 sa stal výkonným riaditeľom. Okrem všeobecného riadenia spoločnosti mal na starosti aj dva účty spojené s požiadavkami na pranie špinavých peňazí.

Spoločnosť Crown oznámila v pondelok Bartonov odchod vo vyhlásení pre austrálsky akciový trh. Výkonná predsedníčka, Helen Coonan, uviedla: „Spoločnosť podniká významné kroky k zlepšeniu nášho riadenia, dodržiavania predpisov a kultúry.”

Zdroj:

BBC, 2021. Crown Resorts chief Ken Barton resigns amid money laundering scandal. [cit. 2021-02-15]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/world-australia-56065635

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments