-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Správy zo sveta Šéf Robinhood tvrdí, že epizóda GameStop je „neprijateľná"

Šéf Robinhood tvrdí, že epizóda GameStop je „neprijateľná”

Šéf obchodnej platformy Robinhood sa ospravedlnil zákazníkom na rokovaní amerického Kongresu, ktoré vyvolalo obchodné šialenstvo GameStop.

Vlad Tenev uviedol: „Situácia, ktorej firma čelila v januári, keď ju finančné tlaky viedli k obmedzeniu určitých nákupov akcií, bola pre nás neprijateľná. Robíme všetko pre to, aby sa to už nezopakovalo,” uviedol.

Zákonodarcovia uviedli, že tento krok, ktorý vyvolal pobúrenie, vyvolal otázky o spravodlivosti na finančných trhoch.

„Mnoho Američanov má pocit, že je systém proti nim a Wall Street vždy zvíťazí,” uviedla kongresmanka Maxine Watersová, ktorá je na čele rokovania výboru pre finančné služby.

Tenev uviedol, že firma populárna medzi každodennými investormi bola nútená dočasne obmedziť obchody v GameStop a niektorých ďalších firmách. Toto bolo z dôvodu nových finančných požiadaviek, ktorým čelila a kvôli prudkému nárastu obchodovania.

Povedal, že firma rýchlo zarobila na získanie nových finančných prostriedkov, čo by jej pomohlo vyhnúť sa podobným krokom v budúcnosti. 

Poprel tiež, že Robinhood konal na príkaz kohokoľvek iného. „Je mi ľúto, čo sa stalo. Ospravedlňujem sa,” povedal. „Nebudem tvrdiť, že Robinhood urobil všetko perfektne a že sme v minulosti neurobili chyby, ale zaväzujem sa, že sa z toho poučíme.”  

Ďalší kľúčoví hráči vyzvaní na svedectvo na pojednávaní tiež popreli pochybenie v afére, ktorá spôsobila, že cena akcií GameStop vzrástla z menej ako 20 dolárov na začiatku januára na viac ako 350 $ v priebehu niekoľkých týždňov.

Spojenia Robinhood s firmou Citadel Securities z Wall Street prešli osobitnou kontrolou.

Citadel, spoločnosť zaoberajúca sa hedžovými fondmi, a jej partneri investovali minulý mesiac do Melvin Capital, jedného z hedžových fondov postihnutých stratami po tom, ako sa stavili, že akcie GameStopu klesnú.

Kenneth Griffin, zakladateľ spoločnosti Citadel Securities, uviedol, že nikto z jeho spoločnosti s Robinhoodom nerokoval o obmedzení obchodov v rámci GameStop alebo iných akcií.

Zdroj:

BBC, 2021. Robinhood boss says GameStop episode ‘unacceptable’. [cit. 2021-02-21]. [online]. Dostupné na: https://www.bbc.com/news/business-56116545

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments