SEC mešká so schválením bitcoinového ETF, aký je dôvod?

0
148

Komisárka SEC USA, Hester Peirce, odpovedá na otázky súvisiace s BTC. Okrem iného komentuje aj možnosť schválenia bitcoinového burzového fondu.

Americkí investori, ktorí chcú využívať výhody bitcoinového ETF, dúfali, že sa posledné návrhy zvážia a budú potenciálne schválené. 

Podľa našej predchádzajúcej správy uznala SEC bitcoinový ETF spoločnosti VanEck. Ten teraz čaká na konečný verdikt, ktorý by mal zaznieť v apríli.

Komisárka uznala, že schválenie bitcoinového ETF v USA malo byť urobené už dávno. Dodala, že štandardy stanovené pre návrhy bitcoinových ETF mohli byť príliš vysoké, čo znamená, že všetky predtým zamietnuté návrhy bitcoinových ETF mohli byť čiastočne spôsobené ich nereálnymi požiadavkami.

„Môj názor bol taký, že sme sa oneskorili so schválením jednej z týchto vecí. Tiež si myslím, že sme sa dostali do trochu zložitej situácie kvôli stanoveným štandardom na schválenie, ktoré je ťažké uspokojiť. Takže naozaj neviem, aké to bude mať pokračovanie,“ povedala.

Pripomenula verejnosti, že je nevyhnutné poznamenať, že cena BTC nemá vplyv na rozhodovací proces: „To, čo cena Bitcoinu robí, skutočne nie je predmetom podnikania SEC. To nie je to, na čo upriamujeme pozornosť v prípade iných hlavných trhov.“

Zdroj:

ZYCRYPTO, 2021. SEC Commissioner: “We’re Overdue On Approving A Bitcoin ETF”. [online]. [cit. 2021-03-01]. Dostupné na: https://zycrypto.com/sec-commissioner-were-overdue-on-approving-a-bitcoin-etf/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here