17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Správy zo sveta SEC mešká so schválením bitcoinového ETF, aký je dôvod?

SEC mešká so schválením bitcoinového ETF, aký je dôvod?

Komisárka SEC USA, Hester Peirce, odpovedá na otázky súvisiace s BTC. Okrem iného komentuje aj možnosť schválenia bitcoinového burzového fondu.

Americkí investori, ktorí chcú využívať výhody bitcoinového ETF, dúfali, že sa posledné návrhy zvážia a budú potenciálne schválené. 

Podľa našej predchádzajúcej správy uznala SEC bitcoinový ETF spoločnosti VanEck. Ten teraz čaká na konečný verdikt, ktorý by mal zaznieť v apríli.

Komisárka uznala, že schválenie bitcoinového ETF v USA malo byť urobené už dávno. Dodala, že štandardy stanovené pre návrhy bitcoinových ETF mohli byť príliš vysoké, čo znamená, že všetky predtým zamietnuté návrhy bitcoinových ETF mohli byť čiastočne spôsobené ich nereálnymi požiadavkami.

„Môj názor bol taký, že sme sa oneskorili so schválením jednej z týchto vecí. Tiež si myslím, že sme sa dostali do trochu zložitej situácie kvôli stanoveným štandardom na schválenie, ktoré je ťažké uspokojiť. Takže naozaj neviem, aké to bude mať pokračovanie,” povedala.

Pripomenula verejnosti, že je nevyhnutné poznamenať, že cena BTC nemá vplyv na rozhodovací proces: „To, čo cena Bitcoinu robí, skutočne nie je predmetom podnikania SEC. To nie je to, na čo upriamujeme pozornosť v prípade iných hlavných trhov.”

Zdroj:

ZYCRYPTO, 2021. SEC Commissioner: “We’re Overdue On Approving A Bitcoin ETF”. [online]. [cit. 2021-03-01]. Dostupné na: https://zycrypto.com/sec-commissioner-were-overdue-on-approving-a-bitcoin-etf/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments