23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny BlackRock pridáva do svojich fondov BTC futures

BlackRock pridáva do svojich fondov BTC futures

V januárových správach SEC naznačila investičná spoločnosť BlackRock, že môže do svojich fondov pridať BTC futures.

V nových registráciách SEC od dnešného dňa uviedla spoločnosť BlackRock Global Allocation Fund, že drží 37 futures kontraktov z Chicagskej obchodnej burzy v hodnote takmer 360 458 USD. Výška predstavovala 0,0014 % z celkových aktív fondu. Platnosť zmlúv vypršala 26. marca.

So spravovanými aktívami v hodnote takmer 9 biliónov USD je BlackRock najväčšou spoločnosťou v oblasti správy investícií na svete pred spoločnosťami Vanguard, UBS, Fidelity, JPMorgan Chase a BNY Mellon.

Spoločnosť Fidelity minulý týždeň podala dokumentáciu na bitcoinový ETF. 

BNY Mellon vo februári komentoval, že pridá služby úschovy BTC a JPMorgan Chase vytvára prostredie na kryptomeny, aby investori mohli rozšíriť svoje portfólio.

Bitcoin však nie je to isté ako futures kontrakt. Futures kontrakty CME sa v skutočnosti vysporiadavajú v hotovosti, nie v tokenoch. 

Spoločnosť ale v decembri oznámila, že hľadá viceprezidenta so skúsenosťami s oceňovaním digitálnych aktív, a preto by pre BlackRock mohli byť pripravené skutočné nákupy BTC.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. BlackRock, World’s Biggest Asset Manager, Has Been Stealthily Trading Bitcoin. [online]. [cit. 2021-03-01]. Dostupné na: https://decrypt.co/63559/blackrock-worlds-biggest-asset-manager-stealthily-bought-bitcoin-futures

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments