21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Spoločnosť J. P. Morgan upravuje svoj cieľ BTC na 130 000 $,...

Spoločnosť J. P. Morgan upravuje svoj cieľ BTC na 130 000 $, pričom predpovedá silné inštitucionálne prijatie

Vo svojej štvrtkovej správe, ktorej sa venoval Business Insider, spoločnosť J. P. Morgan uvádza, že klesajúca volatilita Bitcoinu bude podnecovať k silnejšiemu inštitucionálnemu prijatiu.

Profesionálni investori sa budú cítiť pohodlnejšie, keď budú držať kryptomenu ako súčasť svojich portfólií, keď je jej cenová akcia menej pohyblivá.

Vyťažiť zlato

Bankový gigant J. P. Morgan ďalej odhaduje, že Bitcoin by mohol z dlhodobého hľadiska dosiahnuť 130 000 $, ak by sa vyrovnal celkovej investícii zlata do súkromného sektoru.

Mechanicky by cena Bitcoinu musela stúpnuť na 130 000 $, aby zodpovedala celkovým investíciám do zlata v súkromnom sektore.

Banka vidí v Bitcoine „veľkú výhodu”, ak bude naďalej vytlačovať žltý kov.

Môže však trvať niekoľko rokov, kým dôjde ku konvergencii volatility medzi týmito dvoma aktívami.

Bitcoin medziročne vzrástol o 102 % zatiaľ čo zlato kleslo o 9 %.

Zdroj:

U.TODAY, 2021. JPMorgan Adjusts Its Bitcoin Target to $130,000, Predicting Strong Institutional Adoption. [online]. [cit. 2021-03-03]. Dostupné na: https://u.today/jpmorgan-adjusts-its-bitcoin-target-to-130000-predicting-strong-institutional-adoption

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments